Home » Jaunumi, Latvija » “Liepājas metalurgs” cenu ietekmē krīze Austrumukrainā

“Liepājas metalurgs” cenu ietekmē krīze Austrumukrainā

5856649637_230d651952_zLiepājas lielākā ražošanas uzņēmuma AS «Liepājas metalurgs» pārdošanu par iespējami augstāku cenu apdraud ne tikai konkurence pasaules tirgū, bet arī krīze Austrumukrainā.

Par vienu no galvenajiem šķēršļiem tiek nosaukta obligātā elektrības iepirkuma komponente un tas, ka nav iespējams prognozēt tās cenu pēc trīs vai pieciem gadiem, norāda “IBS Prudentia” valdes priekšsēdētājs Kārlis Krastiņš.

Krastiņš min, ka arī notiekošais konflikts Austrumukrainā un iespējamās sankcijas apgrūtina potenciālos biznesa darījumus.

Krastiņš norāda uz daudzviet slēgtajām metalurģijas rūpnīcām, piebilstot, ka Ķīnā un Krievijā tās, galvenokārt, slēgtas nenoslogotās jaudas dēļ.

No potenciālo pircēju saraksta izslēgti četri investori. Publiski gan netiek atklāts iemesls, kāpēc četri  investori vairs nav atrodami pretendentu lokā, Krastiņš vien norāda, ka valdības locekļi esot informēti par šādas rīcības iemesliem. Uz uzņēmuma pirkšanu pretendē vēl seši investori, tostarp no Eiropas un Krievijas.

31. jūlijs noteikts kā interesentu piedāvājumu iesniegšanas termiņš, taču darījums varētu tikt noslēgts mēnesi vēlāk. AS ”Liepājas metalurga” administrators Haralds Velmers atzīst, ka pašlaik nav zināma precīza uzņēmuma pārdošanas cena, tomēr pastāv cerības, ka valsts nauda tiks atgūta.

Atslēgas vārdi: , , , ,

Komentēt


© 2016 Eksports.lv · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress