Home » Jaunumi, Latvija » EK varētu piensaimniekiem piešķirt sešus miljonus eiro

EK varētu piensaimniekiem piešķirt sešus miljonus eiro

7887405378_705ec1524a_z

Krievijas noteiktais tirdzniecības embargo ir liels izaicinājums visiem Latvijas ražotājiem, taču jāsaprot, ka Eiropas Komisija (EK)  nespēs 100% apmērā kompensēt sankciju radītās sekas, LNT raidījumam “900 sekundes” norāda EK pārstāvniecības Latvijā vadītāja Inna Šteinbuka.

Šteinbuka aicina Krieviju sankcijas sekas nepārspīlēt, norādot, ka embargo preces veido tikai pus procentu no kopējā eksporta, vienlaikus uzsverot, ka saprot vietējo ražotāju un uzņēmumu satraukumu.

Pašlaik vissmagāk importa aizliegumu izjūt piensaimnieki, par kuru atbalstu vēl tiek lemts. Pēc Šteinbukas teiktā, ir divi varianti – pirmais ir  īstermiņa rakstura atbalsts, kas paredz piešķirt līdzekļus piena pulvera un sviesta uzglabāšanai, otrais, savukārt, paredz noteikt subsīdijas, kas varētu panākt atbalstu ilgākā laika posmā.

Patlaban Šteinbuka izvairās nosaukt precīzas summas, kuras varētu tikt piešķirtas piensaimniekiem, bet pastāvot iespēja, ka finansējums varētu būt identisks Latvijas valdības piešķirtajam – seši miljoni eiro.  Katrā ziņā jābūt gataviem, ka piensaimnieki nevar cerēt uz pilnīgu 100% kompensāciju.

Kā jau vēstīts, 7.augustā Krievija noteikusi pilnīgu embargo lielākās daļas pārtikas produktu importam no ES, ASV un citām Rietumvalstīm, kas atbalstījušas sankcijas pret Krieviju.

 

 

Atslēgas vārdi: , , ,

Komentēt


© 2016 Eksports.lv · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress