Home » Āzija, Jaunumi » Latvija sāks uz Ķīnu eksportēt piena produktus

Latvija sāks uz Ķīnu eksportēt piena produktus

3093017407_21451a2169_z (1)

Latvijas piena produktu ražotājiem šoruden atvērsies Ķīnas tirgus, kas dos iespēju uzņēmumiem daļu saražotās produkcijas eksportēt uz Ķīnu, kuras tirgus ir ļoti liels, turklāt augošs un tāpēc perspektīvs, vēsta portāls NRA.

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs jūnijā tikās ar Ķīnas Tautas Republikas galvenās kvalitātes uzraudzības, pārbaudes un karantīnas pārvaldes ministru Ži Šupingu, un šīs tikšanās laikā tika saskaņots Latvijā ražoto piena produktu sertifikāts eksportam uz Ķīnu – kopējā eksporta atļauja. Vizītes laikā Ķīnas ministrs pārliecinājās, ka Latvijas atbildīgās institūcijas nodrošina pārtikas preču ražošanas uzraudzību tā, lai pie pircēja nonāktu droša un kvalitatīva pārtika.

«Tuvākajā laikā tiks sākts Latvijas piena pārstrādes uzņēmumu reģistrācijas process eksportam uz Ķīnas tirgu. Septembrī Latvijā ieradīsies Ķīnas sertifikācijas institūcijas eksperti, lai pārbaudītu konkrētu Latvijas piena pārstrādes uzņēmumu atbilstību reģistrācijai eksportam uz Ķīnu. Esmu gandarīts, ka Latvija būs pirmā Baltijas valsts, kam būs sertifikācija piena produktu eksportam uz Ķīnas tirgu,» uzsvēra zemkopības ministrs Jānis Dūklavs.

Zemkopības ministrijas (ZM) un Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) eksperti jau pērn sāka sadarbību ar Ķīnas Tautas Republiku par Latvijā ražotās produkcijas eksportu uz šo valsti. Pērn notika ZM un PVD pārstāvju tikšanās ar Ķīnas kompetentās iestādes, kas ir atbildīga par uzņēmumu atzīšanu produkcijas eksportam, speciālistiem, lai apspriestu sadarbību. Šīs tikšanās laikā Latvija un Ķīna vienojās, ka Ķīnas eksperti apmeklēs Latvijas gaļas un piena ražošanas uzņēmumus.

Plānots, ka novembrī jaunu eksporta tirgu apgūšanai Latvijas piena produkcijas ražotāji varētu piedalīties starptautiskā pārtikas izstādē Pekinā Ķīnā.

Ekonomikas ministrija (EM) informē, ka Ķīnas tirgus ir ārkārtīgi liels. 2014. gada jūnijā iedzīvotāju skaits jau bija sasniedzis 1,35 miljardus, turklāt pēdējos 15 gados ir ievērojami palielinājusies Ķīnas iedzīvotāju pirktspēja.

Ķīna šobrīd ir 13. nozīmīgākais Latvijas ārējās tirdzniecības partneris, turklāt pēdējo piecu gadu laikā Latvijas preču un pakalpojumu eksports uz Ķīnu ir palielinājies piecas reizes – no 15,8 miljoniem eiro līdz 84,6 miljoniem eiro. Savukārt, Ķīnas preču un pakalpojumu imports 2013. gadā bija 370,9 miljoni eiro.

EM aicina Latvijas komersantus apsvērt biznesa iespējas Ķīnas tirgū, tādējādi mazinot Krievijas noteiktā atsevišķu preču importa embargo negatīvo ietekmi uz Latvijas ekonomiku. EM apņemas kopā ar citām institūcijām sniegt komersantiem nepieciešamo atbalstu.

Atslēgas vārdi: , , ,

Komentēt


© 2016 Eksports.lv · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress