Home » Jaunumi, Krievija » Krievijas veikalos ievērojami cēlušās pārtikas cenas

Krievijas veikalos ievērojami cēlušās pārtikas cenas

4098652750_c217cc9e3b_z

Krievijas noteiktais embargo ietekmē ne tikai Eiropas Savienības (ES) valstis, bet arī pašu lielvalsti, ir pārliecināts Lietuvas vēstnieks Maskavā Renāts Norkus, norādot, ka daudzviet Krievijas veikalos cenas ir būtiski cēlušās un veikalu plaukti palikuši tukšāki.

Pēc Norkusa novērojumiem, secināts, ka pēdējās nedēļās Krievijas pārtikas cenas ir cēlušās par 5-6% un vēstnieks ir pārliecināts, ka tas ir tikai sākums – cenas turpinās savu kāpumu par spīti valdības solījumiem to nepieļaut.

Norkus norāda, ka pašlaik plauktu tukšošanās nav pārlieku uzkrītoša, kas skaidrojams ar to, ka veikalu noliktavās ir zināmas rezerves. Kopumā situāciju varēs apzināt tikai pēc dažām nedēļām.

Krievija jau sākusi samazināt sankcijas, norāda Norkus, atgādinot, ka 20. augustā Krievijas valsts premjers Dmitrijs Medvedevs parakstījis dekrētu, kas nosaka samazināt pret Rietumvalstīm noteiktās sankcijas.

Kā vēstīts, Krievija atcēlusi importa aizliegumu atsevišķiem produktiem, tai skaitā Atlantijas lašu un foreļu mazuļiem, laktozi nesaturošajiem piena produktiem, kartupeļu stādiem, zirņiem, sīpoliem un saldajai kukurūzai. Tāpat tirdzniecības embargo vairs neattiecas uz sporta uzturu, minerālvielām un bioloģiski aktīvām pārtikas piedevām.

Pēc Norkusa domām, Krievijas varas iestādes sākušas pievērst lielāku uzmanību importa avotu paplašināšanai un cenšas veicināt vietējo ražoto preču patēriņu.

Pašlaik Krievija ved sarunas ar Ķīnu, Turciju, Latīņamerikas un NVS valstīm par to preču importu, kas Krievijai būtiski trūkst, tai skaitā tai skaitā par liellopa gaļas un piena produktiem.

Kā jau iepriekš ziņots, Krievija 7.augustā noteikusi importa aizliegumu lielākajai daļai pārtikas produktu no ES, ASV un citām rietumvalstīm, kas atbalstījušas sankcijas pret Krieviju. Tirdzniecības embargo sarakstā iekļauti arī piena un zivju produkti, kas veido nozīmīgu daļu no Latvijas eksporta uz Krieviju.

Atslēgas vārdi: , , ,

Komentēt


© 2016 Eksports.lv · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress