Home » Jaunumi, NVS » Latvijas uzņēmumu darbība Ukrainā turpinās veiksmīgi

Latvijas uzņēmumu darbība Ukrainā turpinās veiksmīgi

4863203700_13c74e9a88_z

Ukrainas pašreizējais ekonomiskais stāvoklis nav ietekmējis tos Latvijas uzņēmumus, kas bāzēti Ukrainā, norāda Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) pārstāvniecības Ukrainā vadītājs Āris Kotāns.

Ukrainas pašreizējā ekonomiskā situācija nenoliedzami atstāj sekas uz ikvienu nozari, norāda Kotāns, piebilstot, ka Ukrainā vērojams straujš tirdzniecības kritums, kuru ietekmē fakts, ka Ukrainas austrumu reģionos cilvēki lielākoties iegādājas pirmās nepieciešamības preces, bet otrā daļā Ukrainas bizness atrodas nogaidīšanas stadijā.

LIAA pārstāvniecībai Ukrainā nav ziņas par to, ka kāds no Ukrainā bāzētajiem uzņēmumiem būtu pametis tirgu, norāda Kotāns, piebilstot, ka neesot nekāda pamata pamest Ukrainas tirgu.

Uzņēmumiem, kuri vēl tikai apsvērt domu strādāt Ukrainā, Kotāns iesaka vispirms ievākt informāciju par Ukrainas tirgu – preču apgrozību, to kustību un ražošanas sfēru darbību, norādot, ka Ukrainas tirgus ir ļoti specifisks.

Pozitīvas pārmaiņas esot saskatāmas tirdzniecībā, kopš šā gada 27.jūnijā Briselē Eiropas Savienība (ES) un Ukraina parakstīja līgumu par brīvās tirdzniecības zonas izvēršanu.

Kā liecina LIAA rīcībā esošā  informācija , 2013.gadā Latvijas  preču un pakalpojumu tirdzniecības apgrozījums ar Ukrainu sasniedza 193,3 miljonus eiro.

Atslēgas vārdi: , ,

Komentēt


© 2016 Eksports.lv · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress