Home » Jaunumi, Krievija » Par galveno pārtikas un lauksaimniecības eksportvalsti Krievijā kļūst Turcija

Par galveno pārtikas un lauksaimniecības eksportvalsti Krievijā kļūst Turcija

9559049725_c6b412c648_z

Kā apstiprinājis Turcijas Ekonomikas ministrs Nihats Zeibekcis, tad pašlaik Turcija ir galvenā pārtikas un lauksaimniecības produkcijas piegādātāja Krievijai.

Zeibeckis norāda, ka pērn Turcijas eksports uz Krieviju sasniedzis 6,9 % no kopēja eksporta. Turcija uz Krieviju eksportējusi lauksaimniecības produktus 1,18 miljardu ASV dolāru vērtībā, no kuriem lielāka daļa bijuši augļi un dārzeņi.

Zebeickis norāda, ka Turcija ir gatava palielināt eksporta apjomus uz Krieviju, kas ir būtiski nepieciešams, ņemot vērā faktu, ka Krievija aizliegusi pārtikas importu no ASV, ES un citām Rietumvalstīm, kas atbalstījušas sankcijas pret Krieviju.

Krievijas un Turcijas uzņēmumiem būs nopietni jāstrādā, lai nodrošinātu pietiekami lētu pārtiku un aizstātu to valstu eksportu, kas šobrīd ir aizliegts, norāda Zeibeckis, izsakot iespējamību, ka Turcija varētu eksportēt pārtiku arī uz Krimu.

Tikmēr Krievijas valdības pārstāvji ir veikuši pārrunas ar dažādu valstu pārstāvjiem par pārtikas eksporta palielināšanu. Sarunas vēstas ar 16 valstīm, tai skaitā Mozambiku, Ķīnu,  Brazīliju, Urugvaju, Argentīnu, Meksiku, Šrilanku, Turciju, Čīli, Paragvaju, Ekvadoru, Kolumbiju, Peru, , Baltkrieviju, Kirgizstānu un Maurīciju.

Komentēt


© 2016 Eksports.lv · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress