Home » Jaunumi, Latvija » VID atklāj vairākus pārkāpumus augļu un dārzeņu tirdzniecības vietās

VID atklāj vairākus pārkāpumus augļu un dārzeņu tirdzniecības vietās

2333263539_ea7b80a3ff_z

Lai novērstu likumpārkāpumus, īpaši tirgojot no ārvalstīm ievestus lauksaimniecības produktus, kā arī lai novērstu likumpārkāpumus ārvalstu lauksaimniecības produkcijas tirgotāju rīcībā, Valsts ieņēmumu dienests (VID) turpina pastiprināti kontrolēt augļu un dārzeņu tirdzniecības vietas un tirgus. Šī gada augusta pirmajās trijās nedēļās VID konstatējis pārkāpumus visās 52 pārbaudēs, kas tika veiktas Latvijas tirgos, kā arī citās augļu un dārzeņu tirdzniecības. Pārbaužu rezultātā tika pieņemti lēmumi administratīvo pārkāpuma lietās un konfiscēti 539 kg augļi un ogas, kā arī 80 kg dažādu dārzeņu. Visi konfiscētie dārzeņi, augļi un ogas nodoti Rīgas pašvaldības uzņēmumam SIA “Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs” un „Latgales Zoodārzs”, informē VID.

VID šī gada augusta pirmajās trijās nedēļās veica pavisam 52 pārbaudes Latvijas tirgos, kā arī citās augļu un dārzeņu tirdzniecības vietās: Liepājā, Rēzeknē, Daugavpilī, Ventspilī, Jēkabpilī, Cēsīs, Balvos un Rīgā. Visās veiktajās pārbaudēs VID konstatējis pārkāpumus.

Šobrīd 11 fiziskām personām ir uzsākta lietvedība saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 165.2 pantu par nereģistrētas saimnieciskās darbības veikšanu, jo pārbaudes brīdī personas apliecināja, ka tirgo iepirkto lauksaimniecības produkciju. Savukārt 12 gadījumos pārdevēji nevarēja uzrādīt preču izcelsmes dokumentus un pameta tirdzniecības vietu.

Pārbaužu rezultātā tika pieņemti lēmumi administratīvo pārkāpuma lietās un konfiscēti 539 kg augļu un ogu, kā arī 80 kg dažādu dārzeņu. Konfiscētie dārzeņi, augļi un ogas nodoti Rīgas pašvaldības uzņēmumam SIA “Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs”.

VID darbinieki konstatēja, ka vairākos gadījumos pārbaudes brīdī fiziskās personas realizēja iepirktu preci, bet nebija reģistrējušās VID kā saimnieciskās darbības veicējas, nebija uzstādīti elektroniskie kases aparāti, saimnieciskās darbības veicējs par pirkumu izsniedza darījuma apliecinošu dokumentu – kvīti, kas nav reģistrēta VID, pārdevēji nevarēja uzrādīt pavaddokumentu uzskaites reģistru. Vairumā gadījumu netika uzrādīti preču izcelsmi apliecinoši dokumenti, tādām precēm kā kabači, bietes, sīpoli, kartupeļi, cūku pupas, sviesta pupas, burkāni u.c.

Kontroles pasākumu laikā VID konstatēja arī vairākus pārkāpumus saistībā ar tirdzniecības noteikumu neievērošanu. Tā ielu tirdzniecības vietā tirdzniecību veica individuālais komersants, kurš pēc veiktā pirkuma un pieprasījuma nevarēja izsniegt VID reģistrēto stingrās uzskaites kvīti, kā arī par pārdošanā esošo preci netika uzrādīti pavaddokumenti. Izņemtie augļi un dārzeņi nodoti „Latgales Zoodārzam”.

Laika periodā no 2014.gada 1. līdz 22. augustam VID apsekoja 17 lauksaimniecības produkcijas audzēšanas vietas, pārliecinājās par zemes platības izmantošanu attiecīgās produkcijas audzēšanai – vai dārzeņi tiek audzēti norādītajā saimniecībā, vai tirgotāju norādītā informācija par augļu un dārzeņu izcelsmi ir patiesa, kā arī lai konstatētu, vai tirgotāji veic reģistrētu saimniecisko darbību.

VID pārbaudes liecina, ka šobrīd Latvijas tirgos tiek realizēts ievērojams daudzums gan Latvijā pašu audzēto, gan no kaimiņu valstīm Lietuvas un Polijas ievesto dārzeņu. Nereti arī Latvijas tirgotāji pārdod no kaimiņvalstīm ievestu preci, uzdodot to par pašu izaudzētu, proti, tirgojas ar iepirktiem dārzeņiem un dārzeņiem, kam izcelsme ir nezināma.

Lai novērstu likumpārkāpumus, īpaši tirgojot no ārvalstīm ievestus lauksaimniecības produktus, kā arī lai novērstu likumpārkāpumus ārvalstu lauksaimniecības produkcijas tirgotāju rīcībā, VID arī septembrī pastiprināti kontrolēs augļu un dārzeņu tirdzniecības vietas un tirgus, kā arī apsekos pārdevēju lauksaimniecības produkcijas audzēšanas vietas, pārliecināsies par zemes platības izmantošanu attiecīgās produkcijas audzēšanai, par pārdevēju piedāvātā sortimenta audzēšanu, kā arī pārbaudīs vai ar esošajiem darba spēka resursiem iespējams nodrošināt realizējamās produkcijas daudzumu.

VID atgādina, ka, tirgojot iepirktas lauksaimniecības preces tirgū – dārzeņus, augļus un ogas, ir obligāti jāizmanto elektroniskais kases aparāts.

Atslēgas vārdi: , , , ,

Komentēt


© 2016 Eksports.lv · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress