Home » Jaunumi, Latvija » Atkal varēs eksportēt cūkgaļu no ĀCM skartajām teritorijām

Atkal varēs eksportēt cūkgaļu no ĀCM skartajām teritorijām

6683325301_7e01461d66_z

Pēc Latvijas ierosmes pārskatīts Eiropas Komisijas (EK) lēmums, kas pašlaik nosaka Āfrikas cūku mēra (ĀCM) ierobežojumus un tirdzniecības nosacījumus ĀCM skartajās un riska teritorijās. To ES dalībvalstis nolēmušas Pastāvīgās komitejas sēdē Briselē, informē Zemkopības ministrija.

Jaunajā lēmumā noteiktās atkāpes atvieglos dzīvu cūku un cūkgaļas produkcijas pārvietošanu no ĀCM skartajām un riska teritorijām. Piemēram, cūku novietnē regulāri veicot laboratoriskos izmeklējumus uz ĀCM vīrusa klātbūtni, no III zonas (Ziemeļvidzeme un Latgale) mājas cūkas varēs vest nokaušanai pa visu Latvijas teritoriju, savukārt gaļu drīkstēs izplatīt tikai Latvijas teritorijā, turklāt tā būs īpaši jāmarķē.

Arī no II zonas (Madonas reģions), nodrošinot stingru prasību ievērošanu un mājas cūkām veicot laboratoriskos izmeklējumus, cūkgaļu un cūkgaļas produktus varēs vest uz ES un trešajām valstīm. Savukārt cūkgaļas un tās produktu realizācijai, ja cūku izcelsme ir I zonā, uz ES dalībvalstīm ierobežojumu nav.

Lēmumā ir papildināti arī cūku izcelsmes pārtikā neizmantojamo blakusproduktu aprites nosacījumi no zonām. Jaunais lēmums stāsies spēkā pēc tā publicēšanas ES Oficiālajā vēstnesī.

 

 

Atslēgas vārdi: , , ,

Komentēt


© 2016 Eksports.lv · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress