Home » Jaunumi, Latvija » Dūklavs: nepieciešama tūlītēja ES rīcība Krievijas sankciju seku kompensēšanai

Dūklavs: nepieciešama tūlītēja ES rīcība Krievijas sankciju seku kompensēšanai

4207951145_8e59e122ef_z

Piektdien, 5.septembrī, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs dosies uz Briseli, kur ES Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomes (LZMP) ārkārtas sēdē uzsvērs nepieciešamību bez kavēšanās sniegt atbalstu nozarēm, kuras ietekmējis Krievijas importa aizliegums ES lauksaimniecības un pārtikas produktiem, informē Zemkopības ministrijā.

„Ņemot vērā Krievijas importa aizliegumu Latvijas lauksaimniecības un pārtikas produktiem, Latvija ir nobažījusies par sankciju ietekmi uz mūsu lauksaimniecības, zivsaimniecības un pārtikas ražošanas nozarēm. Lai nepieļautu tālāku situācijas pasliktināšanos, ir nepieciešama tūlītēja Eiropas Savienības rīcība, kompensējot ražotājiem radušos zaudējumus un īstenojot vairākus pasākumus ar mērķi mazināt tirgus pārprodukcijas radīto ietekmi uz cenām,” uzsver zemkopības ministrs Jānis Dūklavs.

Zemkopības ministrija jau vairakkārt ir uzsvērusi, ka nacionālo aktivitāšu un atbalsta pasākumu īstenošana nespēs pilnībā novērst ienākumu zudumu un finansiālās problēmas, ko Latvijā radīs ES mēroga tirgus pārprodukcija.

Zemkopības ministrija LZMP prasīs, lai tiktu noteikta īpaša pieeja un atbalsta mehānismi Baltijas valstīm kā teritorijai, kur Krievijas sankcijas vistiešāk ietekmē lauksaimniecības, zivsaimniecības un pārtikas ražošanas nozares. Latvija uzskata, ka ir jāatver privātās uzglabāšanas atbalsts arī sieriem, kā arī papildus jāuzlabo privātās uzglabāšanas atbalsta shēmas, paredzot ilgākus uzglabāšanas periodus un vieglākus avansa saņemšanas nosacījumus. Tāpat ir nepieciešams palielināt intervences cenas un apjoma limitus, kā arī samazināt nodrošinājumu summas.

Zemkopības ministrija arī ierosina uz noteiktu laiku atkārtoti piešķirt eksporta kompensācijas produktiem, kas pakļauti sankcijām, paredzēt jaunus mārketinga pasākumus ES produktu reklamēšanai, t.sk. trešajās valstīs, lai palielinātu ES produkcijas noietu. Vienlaikus Latvija uzskata, ka ļoti svarīgi ir pilnībā atcelt soda naudas piemērošanu par pārsniegto piena kvotu pēdējā kvotas gadā.

Piektdien zemkopības ministrs Jānis Dūklavs arī tiksies ar ES veselības komisāru Tonio Borgu, lai izklāstītu nepieciešamību ar ES ar līdzfinansējumu bez kavēšanās atbalstīt biodrošības pasākumu īstenošanu Āfrikas cūku mēra skartajās teritorijās.

 

 

Komentēt


© 2016 Eksports.lv · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress