Home » Jaunumi, Latvija » Latvija panāk vienošanos ar Turciju par aktīvāku lauksaimniecības produktu eksportu

Latvija panāk vienošanos ar Turciju par aktīvāku lauksaimniecības produktu eksportu

9325662885_72ed559ba7_z

Otrdien, 16.septembrī, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs tikās ar Turcijas Republikas vēstnieci Latvijā Šerifu Serapu Ozdžoškunu (Şerife Serap Özcoşkun), kura pie ministra bija ieradusies atvadu vizītē, informē Zemkopības ministrija.

Jānis Dūklavs sarunā ar vēstnieci uzsvēra, ka nepieciešams veicināt abu valstu tirdzniecību ar lauksaimniecības produktiem. Sadarbības sekmēšanu varētu stiprināt sadarbības protokola parakstīšana abu valstu lauksaimniecības ministriju starpā par tehnisko, zinātnisko un ekonomisko sadarbību lauksaimniecībā. Vēstniece tikšanās laikā norādīja, ka Turcijas tirgus varētu būt gatavs plašākam lauksaimnieciskās produkcijas noietam no Latvijas, īpaši ņemot vērā pašreizējo situāciju ar eksporta krasu samazināšanos uz Krieviju.

Pēdējo trīs gadu laikā bija vērojams straujš Latvijas produktu eksporta vērtības uz Turciju kritums. Salīdzinot ar 2012.gada Latvijas eksporta vērtību, 2013.gadā tā samazinājusies par 72,3 procentiem, savukārt importa vērtība palielinājusies par 15,8 procentiem. Lai arī 2014.gada pirmajā pusē Latvijas un Turcijas tirdzniecības bilance nedaudz uzlabojusies, tā vēl aizvien saglabājas negatīva.

Galvenais Latvijas eksporta produkts uz Turciju 2013.gadā bija dzīvi liellopi. Salīdzinot ar 2012.gadu, eksporta vērtība šai grupai 2013.gadā pazeminājās par 78,1 procentu, bet 2014.gada pirmajā pusē dzīvus liellopus uz Turciju vairs neizveda. Otra nozīmīgākā eksportēto produktu grupa ir bezalkoholiskie un alkoholiskie dzērieni.

Savukārt Latvija no Turcijas 2013.gadā ieveda galvenokārt augļus un riekstus. Salīdzinot ar 2012.gada rādītājiem, 2013.gadā šīs produktu grupas importa vērtība pieauga par 7,3 procentiem. Otra lielākā produktu grupa importā ir augļu, dārzeņu konservi un sulas. Kopš 2012.gada produktu importa vērtība palielinājusies par 72,1 procentiem. No Turcijas importē arī dārzeņus un cukuru un tā izstrādājumus.

Latvija uz Turciju ik gadu izved nelielu daudzumu koksnes, bet pēdējos gados nozīmīgi palielinājies saplākšņa eksports. No Turcijas Latvijā ieved nedaudz mēbeļu un papīra izstrādājumu.

Šogad Turcijā tiek veikts Valsts Priekuļu laukaugu selekcijas institūtā izveidoto pelēko zirņu šķirņu izvērtējums.

Komentēt


© 2016 Eksports.lv · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress