Home » Eiropa, Jaunumi » Ukraina un Eiroparlaments ratificē asociācijas līgumu

Ukraina un Eiroparlaments ratificē asociācijas līgumu

west-press-ukraine-2013125

Šodien Ukrainas parlamenta deputāti un Eiropas Parlaments (EP) ratificējuši Ukrainas un Eiropas Savienības (ES) asociācijas līgumu, vēsta raidsabiedrība BBC.

ES un Ukrainas parakstītais asociācijas līgumus plāno būtiski atvieglot ekonomisko situāciju, nosakot nodokļa sloga samazināšanu Ukrainas pārtikas produktiem, kuri tiek importēti ES valstīs.

Tiek paredzēts, ka brīvās tirdzniecības līgums stāsies spēkā vien 2016. gadā. Šāds lēmums tiek skaidrots ar Krievijas noraidošo attieksmi un satraukumu, ka tirdzniecības līgumi varētu negatīvi ietekmēt Krievijas tirgu situāciju.

Kamēr atvieglotie noteikumi vēl nav stājušies spēkā, ES no savas puses turpinās atcelt importa nodevas Ukrainas precēm, tādā veidā izrādot savu atbalstu Ukrainas ekonomikai.

Tiek uzskatīts, ka līguma parakstīšana ir liels solis ES un Ukrainas sadarbības vēsturē, mazinot Kijevas atkarību no Krievijas.

Ukrainas valsts prezidents Petro Porošenkošo dienu nosaucis par vēsturisku, norādot, ka līgums ieviesīs jaunas reformas Ukrainā un garantēs tai vārda brīvību, likuma varu un stingrus korupcijas apkarošanas soļus.

Atslēgas vārdi: , , , ,

Komentēt


© 2016 Eksports.lv · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress