Home » Jaunumi, Latvija » Straujuma uzskata, ka jaunas sankcijas pret Krieviju Latvijas ekonomiku neietekmēs

Straujuma uzskata, ka jaunas sankcijas pret Krieviju Latvijas ekonomiku neietekmēs

13147643914_ee5cc1fdbf_z (1)

Eiropas Savienības (ES) jaunieviestās sankcijas pret Krieviju Latviju nozīmīgi neietekmēs, LNT raidījumam «900 sekundes» norāda Ministru prezidente Laimdota Straujuma.

Kā pastāsta Straujuma, jaunās ES sankcijas attiecas uz tehnoloģiju un ieroču tirdzniecību ar Krieviju, kā arī uz dažādiem finansiāliem ierobežojumiem.

Pēc Ministru prezidentes teiktā, Latvija ir saņēmusi Eiropas Komisija (EK) dalībvalstu izsūtīto sarakstu, kas ietver pret Krieviju vērsto sankciju padziļinātu ieskatu, kuru valdība vērtēs 4. septembra valdības ārkārtas sēdē.

Tiek norādīts, ka kopumā jaunās, ekonomiskās sankcijas turpina iet ierasto virzienu, taču ir daudz pastiprinātākas, skarot tehnoloģiju eksporta embargo, finansiāla rakstura ierobežojumus un ieroču tirdzniecības aizliegumu.

Vērtējot to, kā jaunās sankcijas varētu ietekmēt Latvijas ekonomiku, Straujuma ir pārliecināta, ka nav pamata satraukumam un sankcijas būtisku iespaidu uz mūsu valsts ekonomiku neatstās. Pašlaik tai valstij, kurai ir jādomā par sankciju sekām ir Krievija, norāda ministre, piebilstot, ka Krievija varētu plānot iespējamu pretreakciju.

Straujuma norāda, ka jebkuru turpmāko sankciju sekas Latvijas ekonomikai valdība iespēju robežās kompensēs, uzsverot, ka sankcijas pret Krieviju tiks ieviestas vien gadījumā, ja Ukrainas krīze nedēļas laikā neuzlabosies.

Kā ziņots, naktī no 30. uz 31. augustu notikušajā ES Padomes samitā, līderi uzdeva EK izveidot jaunas sankcijas, nosakot arī papildināt fizisko un juridisko personu loks, kurām tiek piemēroti dažādi ierobežojumi saistībā ar viņu atbalstu Krievijas darbībām Ukrainā. Sankcijas tiks realizētas, ja Krievija turpinās atbalstīt notikumus Ukrainā.

Atslēgas vārdi: , ,

Komentēt


© 2016 Eksports.lv · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress