Home » Jaunumi, Latvija » Jau ceturtdien tiks parakstīts “Liepājas Metalurga” pārdošanas līgums

Jau ceturtdien tiks parakstīts “Liepājas Metalurga” pārdošanas līgums

289533_ORIGINAL_1359013900.jpg

Otrdien, 30. septembrī, valdība izskatīja informatīvo ziņojumu par Maksātnespējīgās akciju sabiedrības „Liepājas Metalurgs” (LM) ar pamata ražošanu saistītās mantas pārdošanas ieņēmumu sadali un samaksas kārtību. Tāpēc Ministru kabinets ir izsniedzis mandātu finanšu ministram Andrim Vilkam valsts vārdā parakstīt vienošanos ar pārējiem kreditoriem, informē Finanšu ministrija.

“Pēc nozīmīga un intensīva darba ar maksātnespējīgo Liepājas Metalurgu varu paziņot, ka jau šonedēļ tiks parakstīts līgums ar investoriem par uzņēmuma pārdošanu. Mēs neesam atkāpušies ne soli no iepriekšējiem uzstādījumiem, ka investoriem jau šogad ir jānodrošina rūpnīcas darbības atsākšana, kā arī jānorāda tas, kā tiek plānots nodrošināt uzņēmuma darbību  ilgtermiņā. Tās ir pozitīvas ziņas uzņēmuma darbiniekiem, Liepājas pilsētai un visai valstij, ka viena no lielākajām Latvijas rūpnīcām atsāks savu darbu,” norāda finanšu ministrs Andris Vilks.

Sēdes laikā valdība tika informēta par to, ka LM kreditori ir vienojušies par noteikumiem, kā sadalīt līdzekļus, kas iegūti no uzņēmuma pārdošanas, kur par pamatu ir ņemts SIA „PricewaterhouseCoopers” ķīlu novērtējums.

Tika nolemts, ka jau šo ceturtdien, 2. oktobrī, Liepājā LM maksātnespējas administrators Haralds Velmers parakstīs pārdošanas līgumu ar investoru, līdz ar to var uzskatīt, ka darbs ar  LM pārdošanu ir veiksmīgi noslēdzies.

Saskaņā ar investora solīto uzņēmums jau šogad atsāks darbu, nodarbinot vietējos iedzīvotājus, kas ir ļoti svarīgi Liepājas pilsētai, kā arī valsts tautsaimniecības izaugsmei kopumā.

Pašreizējie aprēķini rāda, ka valsts varēs atgūt visus no valsts budžeta samaksātos līdzekļus, kuri ieguldīti galvojuma izpildē, kā arī jau pirmajā maksājumā tiks atgūti līdzekļi, kas tika ieguldīti uzņēmuma uzturēšanā pēc tā darbības pārtraukšanas. Tāpat atsevišķi no rūpnīcas tiek realizētas arī citas ķīlas. Piemēram, Valsts kase jau ir saņēmusi 768 tūkstošus eiro no medicīniski-sanitārās daļas realizācijas.

Patlaban investors ir iemaksājis vienu miljonu eiro kā apliecinājumu savu nodomu nopietnībai. Pēc pirkuma līguma noslēgšanas maksājumi tiks sadalīti 10 gados – ar gada maksājumu 9 miljoni eiro. Par nodrošinājumu kalpos līdzšinējās un papildu ķīlas, kā arī komercbankas galvojums.

Kā ziņots, LM pircējs ir Ukrainas uzņēmums «KVV Group», kurš par darījumu ir piedāvājis maksāt 107 miljonus eiro.

Komentēt


© 2016 Eksports.lv · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress