Home » Jaunumi, NVS » Kirgizstānas valdībai jāmaksā Belokoņam 16,5 miljoni ASV dolāru

Kirgizstānas valdībai jāmaksā Belokoņam 16,5 miljoni ASV dolāru

B 005
Šodien, 24. oktobrī, Parīzē starptautiskā šķīrējtiesa (Arbitration Tribunal) pasludināja spriedumu, uz kura pamata Kirgizstānas valdībai jāmaksā V.Belokoņam 16,5 miljoni ASV dolāru.
Starptautiskās arbitrāžas lēmums ir stājies spēkā un nav pārsūdzams. Prasību starptautiskajā arbitrāžā pret Kirgizstānas valdību Latvijas uzņēmējs un baņķieris Valērijs Belokoņs iesniedza saistībā ar viņam piederošās Kirgizstānas kredītiestādes “Manas Bank” ekspropriāciju. Prasību izskatīja speciāli šim strīdam, saskaņā ar Latvijas un Kirgizstānas starpā noslēgto līgumu par investīciju aizsardzību, izveidota starptautiska šķīrējtiesa. Šķīrējtiesas sastāvā ietilpa trīs investīciju strīdu jomā starptautiski atzīti, neatkarīgi arbitri.
Izvērtējot starptautiskās arbitrāžas tiesu praksi, Belokoņa kungs pieņēma lēmumu lūgt arbitrāžā vērtēt, vai Kirgizstānas valdībai bija jebkāds pamats bankas pārņemšanai, un lūgt kompensēt ekspropriētās bankas vērtību. V.Belokoņs neiesniedza prasību par grūti aprēķināmām un pierādāmām prasībām par neiegūtās peļņas un morālā kaitējuma kompensācijām.
Belokoņa kungs ir gandarīts par starptautiskās arbitrāžas spriedumu.
2010. gada aprīlī pēc notikušās politiskās varas maiņas Kirgizstānā jaunās politiskās varas pārstāvji atņēma V.Belokoņam piederošo “Manas Bank”.
Atslēgas vārdi: ,

Komentēt


© 2016 Eksports.lv · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress