Home » Jaunumi, Latvija » Latvija fotoradarus iepirks no Nīderlandes uzņēmuma

Latvija fotoradarus iepirks no Nīderlandes uzņēmuma

radars

Noslēdzies iepirkums par stacionāro fotoradaru piegādi, uzstādīšanu un darbības nodrošināšanu. Tiks uzstādītas pieredzējušā Nīderlandes uzņēmuma „GATSO” iekārtas, kas savus uzdevumus veiksmīgi pilda jau vairākus gadu desmitus apmēram 60 pasaules valstīs. Un tas nozīmē, ka pirmie stacionārie fotoradari uz Latvijas ceļiem būs jau šajā gadā, informē CSDD.

Līdz ar to CSDD nodrošina, ka tiek turpināta valdības, Ceļu satiksmes drošības padomes un Ceļu satiksmes drošības plānā 2014.-2016.gadam noteikto uzdevumu izpilde saistībā ar ceļu satiksmes drošības uzlabošanu. Būtiski uzsvērt, ka stacionārie fotoradari ir tikai viens no satiksmes drošības uzlabošanas instrumentiem. Tikpat nozīmīgi ir, piemēram, infrastruktūras uzlabošana, pārvietojamie fotoradari, sabiedrības izglītošana un informēšana, policijas veikta pastiprināta kontrole; to apliecina arī citu valstu pieredze.

CSDD īpašu uzmanību pievērš tam, lai radaru ieviešana un darbība ir caurskatāma. Līdz šim CSDD jau veikusi rūpīgu un apjomīgu darbu, lai noteiktu mērierīču atrašanās vietas – analizēti ceļu satiksmes negadījumi, transportlīdzekļu plūsma, ievainoto un bojā gājušo skaits. CSDD uzskata, ka radariem jābūt sabiedrībai saprotamam instrumentam satiksmes drošības uzlabošanai, prevencijai, kā arī vidējā braukšanas ātruma samazināšanas un ievērošanas nodrošināšanai, nevis naudas pelnīšanas avotam. Tāpēc pirms stacionāro fotoradaru atrašanās vietām plānots izvietot informatīvas zīmes, kā arī uz ceļa klājuma norādīt mērierīces atrašanās vietā atļauto braukšanas ātrumu. Turklāt CSDD uzsver, ka būtiski, lai par radaru fiksētajiem pārkāpumiem iekasētie līdzekļi nonāk valsts budžetā un tiek izmantoti tikai un vienīgi ceļu infrastruktūras un satiksmes drošības uzlabošanai. Pretēji iepriekšējai kārtībai un praksei, tagad nodrošināts, ka maksa par radaru darbības nodrošināšanu nekādā veidā nebūs atkarīga no iekasēto soda naudu apmēra.

Plānots, ka pirmie stacionārie fotoradari tiks uzstādīti vietās, par kurām jau iepriekš veikta padziļināta analīze un kuras atbilstoši tehniski iekārtotas.

Šis iepirkums paredz jaunu stacionāro radaru piegādi, uzstādīšanu, nodošanu ekspluatācijā un darbības nodrošināšanu (uzturēšanu). Šo iekārtu piegādi veiks SIA „RECK”, kuram fotoradaru darbības uzturēšana jānodrošina vēl piecus gadus pēc to nodošanas ekspluatācijā. Iepirkuma līgumcena ir 896 786,88 eiro bez PVN. Lēmumu par līdzekļu piešķiršanu no CSDD peļņas dividendēm stacionāro fotoradaru iegādei šī gada vasarā pieņēma Ministru kabinets.

Par līdz šim paveikto, par radaru atrašanās vietām un papildinformāciju par stacionārajām ātruma kontroles mērierīcēm iespējams uzzināt šeit.

 

 

Atslēgas vārdi: , ,

Komentēt


© 2016 Eksports.lv · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress