Home » Jaunumi, Latvija » Latvija nodibina uzņēmumu „Eiropas dzelzceļa līnijas” Rail Baltica projekta realizācijai

Latvija nodibina uzņēmumu „Eiropas dzelzceļa līnijas” Rail Baltica projekta realizācijai

LDZ_Rolling_Stock

Trešdien, 15.oktobrī, Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistrs pieņēmis lēmumu ierakstīt komercreģistrā komercsabiedrību SIA „Eiropas dzelzceļa līnijas”, kas ir svarīgs solis Baltijas valstu kopuzņēmuma izveidei Rail Baltica dzelzceļa projekta realizēšanai, informē Satiksmes ministrijā.

Jaundibinātā komercsabiedrība „Eiropas dzelzceļa līnijas” ir 100% valstij piederoša sabiedrība ar ierobežotu atbildību ar pamatkapitālu 680000 eiro. Minētā uzņēmuma valsts kapitāla daļu turētāja būs Satiksmes ministrija. Eiropas dzelzceļa līnijas kļūs par Baltijas valstu kopuzņēmuma akcionāru no Latvijas puses, investējot kopuzņēmumā 650 000 eiro un tādejādi iegūstot proporcionāli līdzvērtīgu kapitāla daļu apjomu Igaunijai un Lietuvai – 33,33% apmērā.

Jau ziņots, ka Rail Baltica kopuzņēmuma dibināšanas līgums tiks parakstīts Rīgā oktobra beigās. Dibināšanas līguma parakstīšana un kopuzņēmuma izveide veicinās Rail Baltica, kas būs nozīmīgs publiskās lietošanas dzelzceļa transporta projekts, realizēšanu. Rail Baltica projekta īstenošana nodrošinās Baltijas valstu transporta infrastruktūras sistēmas integrāciju ES transporta tīklā, kā arī tautsaimniecības ilgtspējīgu un diversificētu attīstību un konkurētspēju.

Atslēgas vārdi: , ,

Komentēt


© 2016 Eksports.lv · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress