Home » Jaunumi, Latvija » Darbu atsācis Kurzemes lielākais kokapstrādes uzņēmums

Darbu atsācis Kurzemes lielākais kokapstrādes uzņēmums

finieris2

Sadarbojoties VAS „Latvijas Attīstības finanšu institūcijai Altum”, SIA „Stiga RM”, Kuldīgas novada domei un maksātnespējīgās SIA „Kurzemes finieris” administratoram Andrim Bērziņam, Kuldīgā esošā rūpnīca „Kurzemes finieris”, kura savu darbību bija apturējusi 2014.gada augustā, atsākusi darbu. Šobrīd ražotnei jau pieslēgta apkure un pieņemti darbā 17 iepriekš tajā strādājošie kuldīdznieki.

Pēc “Lursoft” informācijas, SIA „Kurzemes finieris” maksātnespējas process tika pasludināts šī gada 13. novembrī, taču jau pēc dažām nedēļām maksātnespējīgā uzņēmuma ražotnei ir nomnieks ar attīstības plāniem. „SIA Stiga RM piedāvājums faktiski nekavējoties reanimēt ražošanu Kuldīgā ir izdevīgs ne tikai maksātnespējīgajam uzņēmumam (mazākas izmaksas), bet arī vietējai pašvaldībai (darbavietas un iedzīvotāju ienākuma nodokļa ieņēmumi pašvaldības budžetā) un arī valstij (citi nodokļi, eksporta ienākumi),“ skaidro maksātnespējas procesa administrators Andris Bērziņš.

SIA „STIGA RM” valdes loceklis un vienīgais īpašnieks Andris Ramoliņš norāda, ka tuvāko mēnešu laikā ražošana rūpnīcā tiks atjaunota pilnībā, ražotnē investējot vismaz 300 000 EUR. „Jau šodien darbā tiek pieņemti bijušie rūpnīcas darbinieki, un to skaitu divu mēnešu laikā plānots palielināt. Īpaša pateicība jāizsaka Kuldīgas novada domei, kas šajā periodā darbu zaudējušajiem cilvēkiem sniedza pabalstu aptuveni 23 000 EUR apmērā, tādējādi ļaujot speciālistus noturēt Latvijas darba tirgū. Arī administrators Andris Bērziņš un bankas pārstāvji spējuši strādāt ļoti operatīvi, ļaujot saskaņot procesa juridiskās nianses. Tomēr priekšā vēl ir liels darbs, jo objektā jāatjauno ūdens padeve, jāpārslēdz elektrības, komunālo pakalpojumu sniegšanas līgumi. Darbinieki pagaidām tiek nodarbināti nolaistās rūpnīcas teritorijas sakopšanā un apkures sistēmas darbības atjaunošanā. Šis ir konkrēts piemērs, kā, ļaujot mijiedarboties likuma, uzņēmējdarbības un sociālajām funkcijām, ir iespējams pēdējā brīdī izglābt lielāko reģiona darba devēju,” uzsver A.Ramoliņš.

„Maksātnespējas procesos ne vienmēr iespējams panākt tik pozitīvu iznākumu, jo saskaras daudzu pušu intereses – katram ir savas iespējas, vajadzības un izpratne par tālāku darbību, attīstību. Šajā gadījumā bija jāsaskaņo bankas, kreditoru, pašvaldības un novada, un jāievēro visas Kurzemes iedzīvotāju intereses, atrodot nomnieku, kas saredz biznesa un izaugsmes iespējas šajā uzņēmumā. Šis rezultāts ir augsts sasniegums, kas ļauj novadam augt,” situāciju komentē maksātnespējas procesa administrators Andris Bērziņš.

Finiera ražošanas process prasa nepārtrauktu rūpnīcas uzturēšanu darbībā. Pretējā gadījumā iekārtas strauji bojājas un dīkstāve var novest pie situācijas, kad tehnoloģijas var nākties nomainīt. Tas prasītu vēl lielākus ieguldījumus. Tādēļ maksātnespējas procesa administratora savlaicīgi rastais kompromiss un SIA „STIGA RM” interese par uzņēmuma attīstīšanu ir vērtīga kā uzņēmuma, tā visa reģiona attīstībai.

„SIA „Kurzemes finieris” bija viens no lielākajiem ražošanas uzņēmumiem reģionā – darba devējs un nodokļu maksātājs, tādēļ esam gandarīti, ka šajā jautājumā izdevies rast risinājumu. Jaunais investors ir noskaņots uz attīstību, piedāvājot darbu vietējiem iedzīvotājiem, sakārtojot vidi un sniedzot ieguldījumu kopējā novada attīstībā. Darīsim visu, lai atbalstītu šo uzņēmēju,” norāda Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja Inga Bērziņa.

Skaidrojot uzņēmuma attīstības perspektīvas, A.Ramoliņš skaidro, ka darbi jau uzsākti: „Šobrīd Kurzemes finieris ražotnes darbības atjaunošanai jau ir pieņemti 17 darbinieki, tiek veikti sagatavošanās darbi tās iedarbināšanai. Kurzemes finierī ražošana nav notikusi jau kādu laiku, tāpēc ir vajadzīgi sagatavošanās darbi. Plānojam, ka finiera ražošana tiks atsākta šī gada decembra vidū. Sākotnēji divu, trīs mēnešu laikā finiera ražošanas jaudai jāsasniedz 1300 m3 mēnesī, bet tālākā perspektīvā to varētu pat dubultot.”

SIA „STIGA RM” ir 100% vietējā kapitāla mežsaimniecības uzņēmums, kas dibināts 1994. gadā. Uzņēmums savos meža īpašumos veic pilnu meža apsaimniekošanas ciklu ar mērķi iegūt augstvērtīgus kokmateriālus, saglabājot dabas daudzveidību. SIA „STIGA RM” apgrozījums 2013. gadā bija 8,1 miljoni EUR un šobrīd tajā strādā 86 darbinieki.

Atslēgas vārdi: , , ,

Komentēt


© 2016 Eksports.lv · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress