Home » Jaunumi, Latvija » Kravas transportam uz laiku varēs piemērot atbrīvojumu no transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa maksāšanas

Kravas transportam uz laiku varēs piemērot atbrīvojumu no transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa maksāšanas

man-07

Lai mazinātu Krievijas piemēroto sankciju ietekmi uz starptautisko autopārvadājumu nozari, kravas automobiļiem, kuru pilna masa pārsniedz 12 tonnas, varēs piemērot atbrīvojumu no transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa maksāšanas. Konceptuālu atbalstu šādām izmaiņām Transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa un uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodokļa likumā trešdien, 19.novembrī, pauda Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas deputāti, informē Saeimas Preses dienests.

„Likumprojektu virzām tālākai izskatīšanai, taču līdz galīgajam lasījumam vēl nepieciešams saņemt Eiropas Komisijas viedokli par iecerētā atbrīvojuma piemērošanu,” uzsver Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētājs Kārlis Šadurskis.

Plānots, ka kravu pārvadātāji no nodokļa maksāšanas būs atbrīvoti vienu gadu, ja par smago automašīnu būs samaksāta autoceļu lietošanas nodeva viena gada likmes apmērā.

Atbrīvojumu no nodokļa nomaksas piemēros tiem kravas automobiļiem, kas veiks valsts tehnisko apskati pēc grozījumu stāšanās spēkā, un tas attieksies arī uz piekabēm un puspiekabēm, kuru pilna masa pārsniedz 10 tonnas.

Ņemot vērā paredzamo budžeta ieņēmumu samazinājumu aptuveni 600 tūkstošu eiro apmērā, likumprojekta autori Satiksmes ministrijā uzsver, ka to plānots kompensēt ar ieņēmumiem no autoceļu lietošanas nodevas, kas jau patlaban pārsniedz budžetā plānoto ieņēmumu apjomu.

Komentēt


© 2016 Eksports.lv · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress