Home » Baltija, Igaunija, Jaunumi » Igaunijas uzņēmums izsludina iepirkumu Liepājas cietuma projektēšanai

Igaunijas uzņēmums izsludina iepirkumu Liepājas cietuma projektēšanai

ciet5

Igaunijas uzņēmums „Riigi Kinnisvara AS” izsludinājis iepirkumu, lai uzsāktu Liepājas cietuma projektēšanas darbus, informē Tieslietu ministrijas pārstāve Laura Majevska.

Starptautiskais publiskais iepirkums izsludināts, lai atrastu partneri, kas izstrādās projektu pirmajam modernajam cietumam Latvijā, kā arī tā infrastruktūru.

Kā norāda Tieslietu ministrijas valsts sekretārs R.Kronbergs: „Ir patiess gandarījums, ka daudzu gadu darbs sāk realizēties. Kopš valsts atjaunošanas šī ir pirmā reize, kad Latvijā tiks būvēts mūsdienu prasībām atbilstošs cietums. Jaunā ieslodzījuma vieta paaugstinās drošību ieslodzījuma vietās un sabiedrībā kopumā, kā arī samazinās Eiropas Cilvēktiesību tiesas piespriesto kompensāciju apjomu ieslodzītajiem par neatbilstošiem ieslodzījuma apstākļiem.”

Jaunais cietums tiks būvēts 1200 ieslodzītajiem, un tas būs pirmais šāda tipa cietums Latvijā, tāpat tas radīs darbavietas ap 450 darbiniekiem. Jaunā cietuma būvniecība jāpabeidz līdz 2018. gadam.

Šā gada aprīlī uzņēmums „Riigi Kinnisvara AS” un Tieslietu ministrija parakstīja sadarbības līgumu, kas paredz izstrādāt koncepciju Liepājas cietuma kompleksam. Vienošanās noslēgta, lai sagatavotu cietuma projektēšanas darbus, kā arī organizētu projektēšanas iepirkumu. Sadarbība ar Igaunijas uzņēmumu uzsākta, jo tas veicis cietuma projektēšanu arī Igaunijā. Kaimiņvalsts kopumā ir uzskatāma par labu paraugu, jo pēdējo gadu laikā ir slēgti vairāki vecie cietumi un darbu uzsākuši no jauna uzbūvēti cietumi. Tā rezultātā tuvākajā laikā Igaunijā būs pilnībā pabeigta cietumu sistēmas reforma, kuras laikā tika būtiski samazināts cietumu skaits, nodrošināta efektīva infrastruktūra ieslodzīto uzturēšanai, resocializācijai un cilvēktiesību nodrošināšanai.

Piedāvājumu iesniegšanas termiņš ir 2015.gada 20.janvāris. Projekta paredzamās izmaksas ir 1 900 000 eiro.

Atslēgas vārdi: , , ,

Komentēt


© 2016 Eksports.lv · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress