Home » Jaunumi, Latvija » Latvijas lauksaimnieki Briselē rīkos protestu un pieprasīs lielāku atbalstu piensaimniekiem

Latvijas lauksaimnieki Briselē rīkos protestu un pieprasīs lielāku atbalstu piensaimniekiem

abritishdair

Latvijas lauksaimnieki kopā ar kaimiņvalstu un Somijas kolēģiem trešdien rīkos protesta akciju Briselē, pieprasot palielināt atbalstu piensaimniekiem, kuriem ievērojamus zaudējumus radījis Krievijas noteiktais embargo.

Protesta akcijas mērķis ir pievērst Eiropas Parlamenta (EP) un Eiropas Komisijas (EK) lēmumu pieņēmēju uzmanību tam, ka Krievijas embargo izraisītas sekas nav atrisinātas Baltijas valstu un Somijas reģionā, tā šorīt LTV raidījumam “Rīta panorāma” norādīja biedrības «Zemnieku saeima» pārstāve Maira Dzelzkalēja.

Viņa uzsvēra, ka sarunās ar EK un EP amatpersonām plānots pieprasīt palielināt Baltijas valstu un Somijas lauksaimniekiem piešķirto kompensāciju apmēru, norādot, ka šobrīd piešķirtais atbalsts 7, 7 miljoni eiro apmērā spēj segt tikai divu mēnešu zaudējumus.

Uz jautājumu par to, kāda varētu būt nepieciešamā minimālā summa, lai segtu piensaimnieku zaudējumus, Dzelzkalēja uzsvēra, ka tas ir atkarīgs no tā, cik ilgi turpināsies Krievijas embargo izraisītā situācija piena tirgū, norādot, ka 307 miljoni eiro ir tā summa, kurai vajadzētu atrasties lauksaimniecības fonda budžetā.

“Zemnieku saeima” pārstāve atklāj, ka šobrīd Briselē notiek arī aktīvas sarunas par nākama gada budžetu un būtu vērtīgi uzzināt, kādi būs paredzētie līdzekļi dažādu krīžu atrisināšanā, atzīmējot, ka ir ārkārtīgi svarīgi, lai tie netiktu ņemti no lauksaimniecības fonda budžeta, bet no kopējā Eiropas budžeta.

“Piensaimnieku situāciju noteikti uzlabosies, ja tiks atrasti cits noieta tirgus, taču tas nav ātri atrisināms jautājums”, atzīmē Dzelzkalēja, norādot, ka pašlaik svarīgi apzināt tālāko EK rīcību un uzzināt, cik liels nākotnē būs lauksaimniecības fonda paredzētais budžets.

Kā jau vēstīts, saistībā ar Krievijas embargo, EK izmaksās kompensācijas Baltijas valstu piensaimniekiem 28 miljonu eiro apmērā. Plānots, ka Igaunija saņems 6,9 miljonus eiro, Lietuva – 14,1 miljonu eiro, bet Latvijai pienāksies 7,7 miljoni eiro.

Jāatzīmē, ka piešķirtais finansējums, kas Latvijai mērams 7,7 miljonu apmērā ir krietni mazāks kā bijušā ES lauksaimniecības un lauku attīstības komisāra Dačana Čološa solītie 20 miljoni eiro.

Kā jau ziņots, Krievija, reaģējot uz rietumvalstu noteiktajām sankcijām, 7. augustā noteica tirdzniecības aizliegumu lielākai daļai ES, ASV, Kanādas, Norvēģijas un Austrālijas augļu, dārzeņu, zivju, gaļas, piena un piena produktu izstrādājumiem.

Atslēgas vārdi: , , , ,

Komentēt


© 2016 Eksports.lv · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress