Home » Eiropa, Jaunumi » Visiem Latvijas kravu autopārvadātājiem no 1. janvāra Norvēģijā būs obligāti jālieto elektroniskās reģistrācijas ierīces

Visiem Latvijas kravu autopārvadātājiem no 1. janvāra Norvēģijā būs obligāti jālieto elektroniskās reģistrācijas ierīces

winter

Visus Latvijas autopārvadātājus, kuri veic komercpārvadājumus Norvēģijā, skars izmaiņas transporta pārvadājumus regulējošajās tiesību normās, kas paredz, ka no 2015. gada 1. janvāra visiem komerciālajiem transporta līdzekļiem, kuru pilnā masa ir lielāka par 3,5 tonnām, pie vējstikla būs jābūt uzstādītai elektroniskajai reģistrācijas ierīcei (toll tag). Pretējā gadījumā tiks piemērots naudas sods – 8000 Norvēģijas kronu (aptuveni 950 eiro).

Norvēģijā elektroniskās reģistrācijas ierīces izmanto, lai iekasētu maksu par valsts ceļu lietošanu. No 2015. gada 1. janvāra elektroniskās reģistrācijas ierīces būs obligātas visiem komerciālajiem transportlīdzekļiem, kuru pilnā masa ir lielāka par 3,5 tonnām. Tas ļaus efektīvāk iekasēt maksu no Norvēģijas un ārzemju uzņēmumiem, kā arī neatkarīgiem kravas mašīnu vadītājiem.

Tas novedīs pie maksu iekasējošo uzņēmumu darbības un administratīvo uzdevumu samazināšanas, tādējādi atbrīvojot līdzekļus labu un drošu ceļu projektēšanai un būvniecībai. Jaunie noteikumi arī nodrošinās vienādus konkurences apstākļus Norvēģijas un ārzemju transporta nozarēs strādājošajiem.

Jaunā likuma ievērošanu stingri kontrolēs policija, muitas dienests un Norvēģijas Valsts ceļu administrācija. Pirmo reizi tiks uzlikts sods 8 000 Norvēģijas kronu (950 eiro) apmērā. Ja tas netiks samaksāts trīs nedēļu laikā, soda summa pieaugs līdz 12 000 Norvēģijas kronu (1400 eiro). Ja divu gadu laikā notiks atkārtots pārkāpums, sods palielināsies līdz 16 000 Norvēģijas kronu (1900 eiro).

Komentēt


© 2016 Eksports.lv · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress