Home » Eiropa, Jaunumi » Polijas ābolu audzētājiem draud bankrota liktenis

Polijas ābolu audzētājiem draud bankrota liktenis

apple-4

Sankciju ietekmē Eiropas valstis dzīvo jau vairākus mēnešus un to ražotājiem pienākuši smagi laiki, tai skaitā Polijas ābolu audzētājiem, kuri kādu laiku jau dzīvo bankrota ēnā, vēsta LTV raidījums «De facto».

Krievijas sankciju dēļ Polijas ābolu audzētāji jau ilgāku laiku pārdod augļus zem pašizmaksas un nākotnes prognozes izskatās diezgan drūmas.

Kā atklāj Polijas lielākā kooperatīva «Rajpol» priekšsēdētājs Huberts Vozņaks, pirms Krievijas noteiktā embargo puse no Polijas ābolu eksporta aizceļoja uz Krieviju, taču tagad aptuveni miljons tonnu augļu spiesti glabāties audzētāju noliktavās.

“Uzreiz pēc embargo ieviešanas cenas strauji kritās – uz pusi. Sezona vēl nav beigusies, bet jau tagad varam teikt, ka klāt ir ļoti smagie laiki. Mēs spēsim noturēties gadu, divus, bet, ja nekas nemainīsies, daudzi no lauksaimniekiem un tādi uzņēmumi kā mūsu, iespējams, bankrotēs.”, savās prognozēs drūms ir Vozņaks.

Lai gan Polija aktīvi centusies nepieļaut Krievijas sankciju sekas, sociālās kampaņās aicinot iedzīvotājus ēst ābolus, tādējādi atbalstot zemniekus un meklējot jaunus noieta tirgus, kopēja situācija laika gaitā nav mainījušies, kas gan nav attiecināms uz Polijas ekonomiku.

Valsts ekonomiskie rādītāji turpina uzlaboties – būtiski samazinājies bezdarbs un pieaudzis Polijas IKP.

Kā atklāj Polijas Ekonomistu asociācijas prezidents Rišards Petru, Polija daudz iemācījās no 1998.gada krīzi, kad pēkšņi pazuda viss Krievijas tirgus:”Kopš tā laika Polijas eksportētāji ir pārorientējušies uz Rietumiem, jo Krievija ir ļoti nestabila valsts. Tāpēc mūsdienās Krievijas sankcijas pret Poliju mūs neietekmē. Tāpat mēs jau pieradām pie tā, ka, kopš Vladimirs Putins ir pie varas, Polija ik pa brīdim saskaras ar kādām sankcijām, to jau piedzīvoja gaļas ražotāji, ābolu audzētāji.»

Par spīti sankciju sekām, kas visskaudrāk skārušas Polijas lauksaimniekus, Polija atbalsta stingrāku sankciju ieviešanu pret Krieviju, cerot, ka tā tiks apturēts Ukrainas konflikts.

Atslēgas vārdi: , , ,

Komentēt


© 2016 Eksports.lv · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress