Home » Jaunumi, Latvija » EM gāzes tirgus liberalizācijas piedāvājumā atliek būtiskus lēmumus

EM gāzes tirgus liberalizācijas piedāvājumā atliek būtiskus lēmumus

gaz

Topošā gāzes tirgus liberalizācijas projekta ietvaros Ekonomikas ministrija (EM)tā arī nepiedāvās lemt par Krievijas gāzes koncerna “Gazprom” kontrolēto Inčukalna gāzes krātuvi un maģistrālo gāzes vadu atsavināšanu, piedāvājot lēmumu atlikt vēl uz pāris gadiem, vēsta TV3 raidījums “Nekā personīga”.

Mēnesi pirms vēlēšanām “Nekā personīga” veiktajā aptaujā par to, kas jādara enerģētiskās neatkarības nodrošināšanai, partiju vadītāji bija patriotiski noskaņoti. Valstij jābūt teikšanai pār Inčukalnu un Gazprom monopolam jādara gals. Zaļo un Zemnieku savienības biedrs Raimonds Vējonis pauda stingru nostāju, norādot, ka līdz 2017.gadam Gazprom no Inčukalna ir jāpadzen un Latvijas valstij jāatgūst kontrole pār savu nacionālo bagātību.

Šobrīd vēlēšanas ir garām, sastādīta jauna valdība un EM saņēmusies nākt klajā ar “Latvijas gāzes” sadalīšanas plānu.

Ekonomikas ministres Danas Reiznieces – Ozolas plāns paredz jau bieži pielietotu taktiku – nedarīt neko un problēmas risinājumu atlikt vēl uz pāris gadiem. Tagad tikai formāli sadalīt “Latvijas gāzi”, līdzīgi kā tas noticis ar “Latvenergo”, kuram ir elektrotīklu māsasuzņēmums.

“Šis variants, ko mēs šobrīd piedāvājam paredz sadalīt “Latvijas gāzi” divos uzņēmumos. Viens ir gāzes tirgotājs un sadales tīklu operators, un otrs būtu pārvades un uzglabāšanas operators. Šis ir viens no variantiem, kādu arī nu Eiropas regulējums piedāvā un, mūsuprāt, šis ir šobrīd pats svarīgākais. Sadalīt divās daļās, nemainot īpašuma struktūru,” sacīja Reizniece – Ozola.

Enerģētikas eksperts Reinis Āboltiņš uzskata, ka problēmas atlikšana ir izdevīga Gazprom. Viņš uzskata, ka galvenais ir atdalīt tirgošanu no gāzes pārvades.

Ar Ekonomikas ministrijas ziņojumu nākamnedēļ plānojusi iepazīties valdība. Ministrija piedāvā lēmuma projektu, kas ļautu tai vēl pusotru gadu vilkt garumā izmaiņas līdz 2016.gada 1.maijam.

Tikmēr ar valdības darba tempu gāzes tirgus liberalizācijā nav mierā Saeimas deputāti un ir parādījusies ideja izveidot apakškomisiju enerģētikas likuma grozījumu izstrādei. Ar enerģētikas jautājumiem strādāšot Nacionālās apvienības deputāts Einars Cilinskis.

Atslēgas vārdi: , , , ,

Komentēt


© 2016 Eksports.lv · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress