Home » Jaunumi, Krievija » Krievija nākotnē cer aizvietot importa pārtiku ar vietējo

Krievija nākotnē cer aizvietot importa pārtiku ar vietējo

32

Nākotnē importēto pārtiku Krievijas veikalu plauktos spēs aizstāt vietējie produkti, ir pārliecināts Krievijas prezidents Vladimirs Putins.

Putins norādījis, ka sagaida, ka tuvākajā nākotnē vietējie produkti veikalu plauktos aizvietos ārvalstu importēto pārtiku, piebilstot, ka valsts iekšzemes lauksaimniecības ekonomika ir pietiekami spēcīga, lai šāds scenārijs īstenotos.

Savukārt komentējot nelikumīgi importētos pārtikas produktus no Eiropas, Putins norādīja, ka atbilstošie dienesti turpmāk rūpīgāk izmeklēs eksportētās preces, jo uzskata, ka vairāki uzņēmumi, izmantojot viltotus dokumentus, pārkāpj Krievijas importa aizliegumu, zem viltus preču zīmēm ievedot pārtiku no sankciju sarakstā esošajam Eiropas valstīm.

Komentējot straujo inflācijas pieaugumu, Putins uzsvēra, ka gan aizliegumam importēt vairākas preces no Eiropas valstīm, gan tendencei veicināt importētās pārtikas aizstāšanu ar vietējo, vajadzētu samazināt inflāciju un ārvalstu pārtikas pieplūdumu.

Jau vēstīts, ka Krievija plāno noteikt stingrākus aizliegumus pārtikas produktu importam no Eiropas valstīm, ierobežojot augļu un dārzeņu eksportu.

Krievija, kas pērn 7.augustā noteica importa aizliegumu lielākajai daļai pārtikas produktu no Eiropas Savienības (ES) , ASV un citām rietumvalstīm, kas atbalstījušas sankcijas pret Maskavu, plāno stiprināt kontroli pār piegādēm un pieņemt attiecīgus lēmumus ES valstīm.

Komentēt


© 2016 Eksports.lv · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress