Home » Eiropa, Jaunumi » “Nokia” par 15,6 miljardiem eiro iegādājas Francijas konkurentu “Alcatel-Lucent”

“Nokia” par 15,6 miljardiem eiro iegādājas Francijas konkurentu “Alcatel-Lucent”

nokia-booth

Somijas telekomunikāciju uzņēmums “Nokia” apstiprināja, ka ir noslēdzis darījumu par sava Francijas sāncenša telekomunikāciju aprīkojuma ražotāja “Alcatel-Lucent” pirkšanu, par darījumu samaksājot 15,6 miljardus eiro, vēsta ārvalstu mediji.

“Nokia” piekrita, ka jauniegādātā uzņēmuma akcionāri par katru tiem piederošo akciju saņems 0,55 jaunā uzņēmuma akcijas. “Alcatel-Lucent” akcionāriem piederēs 33,5 procenti “Nokia” akciju, savukārt “Nokia” akcionāriem piederēs atlikušie 66,5 procenti kopējā uzņēmuma akciju.

Apvienojot abu uzņēmumu pilnvaras un pieredzi,  “Nokia” un “Alcatel-Lucent” varēs turpināt savus pētījumus 5G tehnoloģijas attīstībā, kā arī apsteigt tādus konkurentus kā Zviedrijas telekomunikāciju uzņēmumu”Ericsson” un Ķīnas zemo cenu telekomunikāciju uzņēmumu “Huawei”.

“Apvienotajam uzņēmumam ir gaidāma spēcīgāka izaugsme mārketinga, īpaši Ziemeļamerikas, tirgū,” norādīja “Nokia”, prognozējot aptuveni 3,5 procentu pārdošanas pieaugumu laika posmā no 2014.-2019. gadam.

Somijas uzņēmums iegādājās arī “Alcatel-Lucent”slavenās “Bell Laboratories”, lai paātrinātu nākotnes tehnoloģiju attīstību. Apvienotie uzņēmumi darbosies zem “Nokia”karoga, taču “Bell Laboratories” paturēs “Alcatel-Lucent” nosaukumu.

“Nokia” norādīja, ka lai gan galvenā biznesa mītne atradīsies Somijā, Francijā joprojām paliks “dinamisks attīstības centrs”. Tāpat uzņēmumā tiks paturēti Francijas darbinieki un jau iepriekš uzsāktie un ieplānotie pētījumi.

Darījumu pilnībā plānots pabeigt 2016. gada pirmajā pusē un ir sagaidāms, ka līdz 2019. gada beigām ekspluatācijas izmaksu dēļ tiks ietaupīti 900 miljoni eiro.

Komentēt


© 2016 Eksports.lv · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress