Home » Jaunumi, Z-Amerika » ASV atrod sankciju nepilnības, lai uz Krimu eksportētu sakaru programmatūras

ASV atrod sankciju nepilnības, lai uz Krimu eksportētu sakaru programmatūras

Young-Chinese-people-on-c-007ASV ir atradusi veidu, kā apiet tās sankcijas pret Krieviju, lai uz Krimu ļautu eksportēt sakaru programmatūras, kuras pilsētas iedzīvotājiem sniegtu iespēju izvairīties no Kremļa centieniem kontrolēt informāciju.

Noteikums ļaus uzņēmumiem eksportēt sociālo mediju programmatūras, apmainīšanos ar fotogrāfijām, “tērzēšanu” un citus saziņas veidus, cenšoties samazināt Krievijas spēju “kontrolēt stāstījumu par vietējiem notikumiem”, teikts Tirdzniecības departamenta paziņojumā.

Maskavas “bruņotā propaganda”, pēc kāda Pentagona ierēdņa vārdiem, ir nostādījusi ASV un Eiropas Savienību (ES) neizdevīgā stāvoklī, neskatoties uz to, ka ekonomiskās sankcijas ir skārušas arī Krieviju. Krimas iniciatīva ir daļa no plašāka ASV spiediena, lai palīdzētu cilvēkiem visā pasaulē iegūt brīvu pieeju ziņām un informācijai.

Daži kritiķi gan apgalvo, ka cīnīties Krievijas informācijas kaujā ir kļūda, bet citi apgalvo, ka Tirdzniecības departamenta soļi, kas sniedz iespēju programmatūru uzņēmumiem juridiskas atļaujas pārdot savus produktus Krievijas apgabalos, paredz palīdzību tiem Krimas iedzīvotājiem, kuri iebilst pret savas pussalas aneksiju.

“Krievi ir paveikuši lielisku darbu, iepludinot Krimā savu propagandu. Viņi nosaka raidījumu, radio un vietējo sociālo mediju saturu,” norādīja Valsts departamenta inovāciju vecākais konsultants Aleks Ross. “Tas ir Amerikas un Ukrainas interesēs, lai Krimā būtu tehnoloģiju un mediju platformas, kuras krievi nevar kontrolēt”.

Tirdzniecības departaments paziņoja, ka jaunais noteikums ir ASV nacionālās drošības interesēs, jo tas Krimas iedzīvotājiem palīdzēs tieši aprakstīt notiekošo situāciju, novēršot nepatiesu ziņu pieplūdi no tiem, kuri pašlaik kontrolē Krimas reģionu.

ASV centienus, lai ziņotu par Ukrainā notiekošo, vada Valsts departamenta un Apraides valde, iekļaujot tajos ASV radītu saturu, piemēram, ASV vēstniecības “Twitter” kontus.

Jaunais Krimas eksporta noteikums iekļaujas ASV informācijas politikā, kura ir vērsta, lai sniegtu cilvēkiem drošus sazināšanās instrumentus. Jaunais noteikums sevī ietvers īpašas tehnoloģiju nometnes, kurās ir apmācīti 23000 dalībnieki no 125 valstīm pēdējo četrarpus gadu laikā.

Nesen notikušajā nometnē Rīgā, Latvijā, tika sapulcināti 68 žurnālisti no Krievijas perifērijā esošajām valstīm, lai viņus apmācītu, kā darboties vidē, kurā ir nepieciešami droši saziņas līdzekļi. Dalībniekiem tika mācīts arī tas, kā pārbaudīt saturu sociālajos medijos, lai novērstu krievu grupu centienus iepludināt viltus ziņas.

“Ir pilnīgi skaidrs, ka mēs redzam lielas pūles no Kremļa, lai kropļotu un traucētu neatkarīgu žurnālistiku,” pauda Valsts departamenta Starptautisko informācijas programmu pārvaldes pārstāve. “Nometnes atbalsta ASV prioritātes, piemēram, dinamiskus un neatkarīgus plašsaziņas līdzekļus, uzņēmējdarbību un cīņu pret vardarbīgu ekstrēmismu. Vienlīdz svarīgs aspekts ir tas, ka nometnes dalībniekiem tiek sniegta palīdzība savienojuma veidošāna vienam ar otru, lai “veidotu vienotu tīklu”.

Komentēt


© 2016 Eksports.lv · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress