Home » Jaunumi, Latvija » Ķīna atļauj zivju produkcijas eksportu no Latvijas

Ķīna atļauj zivju produkcijas eksportu no Latvijas

timthumb1Vairākiem Latvijas zivju pārstrādes uzņēmumiem oficiāli ļauts sākt eksportu uz Ķīnu, liecina Ārlietu ministrijas rīcībā esošā informācija.

29. maijā Ķīnas Tautas Republikas Sertifikācijas un akreditācijas administrācija (CNCA) savā mājaslapā ir publicējusi 11 Latvijas pārtikas ražotāju sarakstu, kuriem ļauts eksportēt uz Ķīnu noteiktus zivju produktus – konservētu, saldētu un kūpinātu zivju produkciju. Sarakstā iekļautajiem Latvijas eksportētājiem – A/S “Brīvais vilnis”, SIA “Gamma-A”, SIA “Līcis-93″ Ģipkas cehs, SIA “Līcis-93″ Kolkas cehs, SIA “Karavela”, “Dorado”, SIA “Piejūra”, SIA “Sabiedrība IMS”, SIA “Saiva ANNO 1949″, SIA “Saldus gaļas kombināts”, SIA “Unda” – durvis uz Ķīnu ir atvērtas, un jau ar šodienu Latvijai ir iespēja tirgot minētos zivju produktus Ķīnas veikalos.

Pozitīvais rezultāts panākts, cieši un konstruktīvi sadarbojoties Latvijas vēstniecībai Ķīnā, Pārtikas un veterinārajam dienestam un Ārlietu ministrijai. Jāatzīmē, ka iespēju uzsākt zivju produkcijas eksportu veicināja nesenā zemkopības ministra Jāņa Dūklava un pavadošās uzņēmēju delegācijas vizīte Ķīnā.

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs iepriekš uzsvēra, ka pēc Žī Šupinga vizītes Latvijā 2014. gada vasarā, kuras laikā viņš tikās ar Zemkopības ministrijas un Pārtikas veterinārā dienesta speciālistiem, kā arī apmeklēja vairākus pārtikas uzņēmumus, Žī Šupings guva labu priekšstatu par Latvijas pārtikas ražošanas nozari, kas kļuva par iemeslu ciešai un konstruktīvai sadarbībai starp abu valstu kompetentajām pārtikas uzraudzības iestādēm.

Jau ziņots, ka 2015. gada aprīļa beigās Ķīnas Sertifikācijas un akreditācijas administrācija savā mājaslapā publicēja desmit Latvijas pārtikas ražotāju sarakstu, kuriem ir atļauts eksportēt uz Ķīnu vairāku veidu piena produktus, piemēram, sierus, piena pulveri, krējumu un saldējumu.

Atslēgas vārdi: , ,

Komentēt


© 2016 Eksports.lv · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress