Home » Jaunumi, Krievija » Krievija aizliedz zivju produktu eksportu no Latvijas un Igaunijas

Krievija aizliedz zivju produktu eksportu no Latvijas un Igaunijas

1351353878556ff3e2765be5.79462357Krievijas federālais veterinārās un fitosanitārās uzraudzības dienests “Rosseļhoznadzor” no ceturtdienas, 4. jūnija, oficiāli aizliedzis zivju un zivju produkciju eksportu no Latvijas un Igaunijas, liecina dienesta paziņojums.

Maija beigās, atsaucoties uz aizdomām par zivju konservu, tai skaitā šprotu, apšaubāmo kvalitāti un veselībai bīstamās produkcijas ražošanu, veiktas pārbaudes vairākos Latvijas un Igaunijas zivju pārstrādes uzņēmumos. Pārbaudēs piedalījās Krievijas, Baltkrievijas, Kazahstānas un Armēnijas inspektori.

Pēc veiktajām pārbaudēm, secināts, ka produkcijas drošības sistēmas kontrole nav efektīva, līdz ar Krievija paziņojusi, ka ieviesīs zivju un zivju produktu importa aizliegumu.

Ceturtdien dienesta vadītājs Sergejs Dankverts nācis klajā ar paziņojumu, ka importa aizliegums stāsies spēkā no 4. jūnija un drīzumā arī Latvijas un Igaunijas vēstniecībām tiks nosūtīti visi materiāli, tai skaitā inspekciju rezultāti.

Jau vēstīts, ka 24. aprīlī “Rosseļhoznadzor” apturējis Latvijā ražoto šprotu nonākšanu tirdzniecībā pēc tam, kad produkcijā atklāts pārāk augsts benzopirēna līmenis.

Tikmēr Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) Pārtikas uzraudzības departamenta direktors Ernests Zavadskis intervijā LTV izteicies, ka dienesta pretenzijas pret Latvijas zivju konservu ražotājiem saistītas ar Eiropas Savienības (ES) un Krievijas attiecībām.

Komentējot Krievijas pārtikas uzraugu pretenzijas, Zavadskis uzsver, ka kontroles līmenis Latvijas zivju konservu ražošanas uzņēmumos ir pietiekami labā līmenī, pieļaujot, ka pārbaužu rezultātu, visticamāk, ietekmēja ģeopolitiskā situācija.

“Zināmu ietekmi uz pārbaužu rezultātu atstāja pašreizējās Krievijas un ES savstarpējās attiecības, par ko liecina arī Krievijas lēmums uz ES sankcijām reaģēt ar pārtikas embargo,” uzskata Zavadskis.

Viņš norādīja, ka vienlaicīgi ar Krievijas uzraugiem trīs lielākos Latvijas zivju rūpniecības uzņēmumus pārbaudīja arī ASV kolēģi, kuri nepiekrita Krievijas kritikai.

Savukārt Latvijas Zivrūpnieku savienības prezidents Didzis Šmits intervijā Latvijas Radio atzina, ka Latvijas zivju produkcijas eksporta aizliegums nozīmē, ka atsevišķiem uzņēmumiem darbība būs jāpārtrauc un daudzi cilvēki zaudēs darbu.

Kā zināms, Krievijas tirgus ir galvenais Latvijas zivju konservu ražotājiem. Savukārt pērn Latvija no dažādām Eiropas valstīm ir saņēmusi kopumā 12 brīdinājumus, kuros teikts, ka Latvijā ir ļoti augsts kaitīgo vielu skaits šprotēs.

Atslēgas vārdi: , ,

Komentēt


© 2016 Eksports.lv · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress