Home » Eiropa, Jaunumi » Grieķija tiesības uz 14 reģionālajām lidostām nodod Vācijas uzņēmumam

Grieķija tiesības uz 14 reģionālajām lidostām nodod Vācijas uzņēmumam

tre

Grieķijas valdība apstiprinājusi tās lidostu pārdošanu Vācijas uzņēmumam, tādējādi sperot lielu soli, lai pretendētu uz sanācijas aizdevumiem.

Ekspluatācijas tiesības uz 14 reģionālajām lidostām, ieskaitot tās, kas lido uz populāriem brīvdienu galamērķiem, kā, piemēram, Krēta, nodotas kontrolē “Fraport AG” lidostu servisam, Frankfurtē.

Vairāku miljonu vērtais darījums ir liels solis Grieķijas premjerministram Aleksim Cipram, kurš vairrākārt nosodījis mēģinājumus piespiest Grieķijas valdību de-nacionalizēt valsts ostas, elektrotīklus un lidostas.

Grieķijas premjerministrs gan ir spiests veikt privatizācijas darījumu apmaiņu pret finansiālo atbalsta programmu, lai saglabātu valsti eiro vēl trīs nākamos gadus. Un līdz ar šādu soli arī skeptiski noskaņotā Vācija ir gatava balsot par palīdzību Grieķijai.

Privatizācijas darījums ir vērts 1,23 miljardus eiro.

Jau vēstīts, ka pēc 23 stundu garām sarunām Grieķija vienojusies ar starptautiskajiem aizdevējiem par valsts budžeta radītājiem nākamajiem trīs gadiem, palielinot cerības, ka valstij nepieciešamais atbalsts tiks izmaksāts savlaicīgi. Abas puses vienojušās par darījuma informāciju, lai gan pāris mazāk būtiski jautājumi vēl atrisināmi.

Sarunu laikā abas puses vienojās par galīgajiem fiskālajiem mērķiem, kas vērsti uz primāro budžeta pārpalikumu. Proti, Grieķija apņēmusies panākt, ka tās primārais budžeta deficīts 2015. gadā būs 0,25% no iekšzemes kopprodukta (IKP), savukārt 2016. gadā būs budžeta pārpalikums, kas bez parādu apkalpošanas izmaksām – būs 0,5% no IKP, savukārt 2017.gadā tas būs 1,75% no IKP, bet 2018. gadā – 3,5% no IKP.

Līdz ar šo vienošanās Grieķijas cer saņemt trešo starptautisko aizdevumu, kurš tai ļaus 20. augustā veikt 3,4 miljardu eiro parādu maksājumu Eiropas Centrālajai bankai(ECB).

Oktobrī Grieķijas trīs galvenie kreditori – ECB, Eiropas Komisija un Starptautiskais Valūtas fonds uzsāks savu pirmo ceturkšņa pārskatu par Grieķijas progresu, ievērojot stingrus darījuma nosacījumus.

Atslēgas vārdi: , , ,

Komentēt


© 2016 Eksports.lv · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress