Home » Jaunumi, Krievija » Krievija aizliedz vairākus ASV ražotos vīnus

Krievija aizliedz vairākus ASV ražotos vīnus

60Krievijas veterinārā un fitosanitārā uzraudzības dienesta “Rosseļhoznadzor” uzraudzībā Patērētāju tiesību aizsardzības un cilvēka labklājības uzraudzības federālais dienests aizliedzis trīs veidu vīnus no ASV.

Krievijā no tirdzniecības izņemti vairāki ASV Kalifornijas štatā ražoti vīni no dažādiem uzņēmumiem, tai skaitā, “Geyser Peak Winery”, “Crane Lake Cellars” un “Delicato Family Vineyards” ražotie vīni.

Dienests vīnos konstatējis regulēšanas pārkāpumus – paaugstinātu ftalāta saturu un pesticīdu bifenazātu normu pārkāpšanu.

“Ftalāti ir pirmās klases bīstamības ķimikālijas, kas var izraisīt funkcionālas un citas organiskas izmaiņas centrālā un perifērā nervu sistēmā, kā arī onkoloģiskās saslimšanas, un auglības problēmas gan vīriešiem, gan sievietēm,” norādīts dienesta paziņojumā.

Ņemot vērā Krievijas pēdējā laika lēmumus aizliegt dažādus produktus no valstīm, tai skaitā Polijas, Nīderlandes un Baltijas valstīm, daži novērotāji norāda, ka tajos saskatāma politiski motivēta kustība, kas vērsta pret tam valstīm, kas atbalstījušas sankcijas pret Krieviju.

Jau vēstīts, ka atbildot uz Rietumvalstu sankcijām, Krievijas prezidents Vladimirs Putins šogad parakstījis dekrētu, kas paredz pagarināt pārtikas embargo līdz 2016. gada 5. augustam, tādējādi ierobežojot liellopu gaļas, cūkgaļas, putnu gaļas, piena un zivju produktu, augļu un dārzeņu importu no Rietumvalstīm.

Neskatoties uz savstarpējām sankcijām, Krievija turpina meklēt iespējas sarakstā iekļaut vēl vairākus aizliegtus pārtikas produktus no tām valstīm, kas atbalstījušas sankcijas pret Maskavu.

Atslēgas vārdi: , ,

Komentēt


© 2016 Eksports.lv · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress