Home » Jaunumi, Krievija » Krievija neplāno aizliegt ārvalstu medicīnas preces un aprīkojumu

Krievija neplāno aizliegt ārvalstu medicīnas preces un aprīkojumu

timthumb4

Krievija neplāno aizliegt ārvalstu medicīnas preces un aprīkojumu, paziņojis Krievijas prezidents Vladimirs Putins.

Krievijā, kur daudzas slimnīcās atrodas nožēlojamā stāvoklī, milzu sašutumu izraisījis lēmums aizliegt ārvalstīs darinātos medicīniskos produktus.

Pēdējā mēneša laikā Krievijas Rūpniecības un tirdzniecības ministrija paziņojusi par plāniem aizliegt virkni ārvalstīs gatavotās medicīniskās preces, tai skaitā rentgena un ultraskaņas iekārtas, defibrilatorus, inkubatorus jaundzimušajiem, protēzes, ortopēdiskos slimnīcu matračus u.c.

Krievijas prezidents Vladimirs Putins uzsvēris, ka nepieciešams attīstīt ražošanu valstī, taču Maskava neplāno aizliegt ārvalstu medicīnas preces un aprīkojumu.

“Mēs nekad neesam teikuši, ka aizliegsim ārvalstīs gatavotās zāles un iekārtas,” pirmdien sacīja Putins.

Vienlaikus Krievijas līderis uzsvēra, ka valstij nepieciešams attīstīt ražošanu, norādot, ka lieliski speciālisti un zinātniskas komandas pašlaik strādā pie daudziem Krievijas farmācijas uzņēmumiem un iesaka jaunākās formulas, lai paplašinātu zāļu sarakstu, kuras tiek ražotas Krievijā.

Viņš uzsvēra, ka uzdevums ir valstī attīstīt ražošanu ne tikai gatavo farmaceitisko produktu nozarē, bet arī ārstnieciskās vielās Krievijā.

Saskaņā ar prezidenta teikto, Krievijai vajadzētu lokalizēt 90% zāļu ražošanu.

Atslēgas vārdi: , , , ,

Komentēt


© 2016 Eksports.lv · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress