Home » Jaunumi, Latvija » Absolūta satiksmes bloķēšana dzelzceļa trases “Rail Baltica” būvniecības laikā nenotiks

Absolūta satiksmes bloķēšana dzelzceļa trases “Rail Baltica” būvniecības laikā nenotiks

track-973292_640

Aktīvi tiek vestas pārrunas ar Latvijas pašvaldībām, kuras skars dzelzceļa trases”Rail Baltica” būvniecība. Šobrīd visā valsts teritorijā vairāk nekā 260 km garumā ir izveidoti detalizēti risinājumi vairāk kā 500 upju šķērsojumiem, ceļu un gāzes pārvadiem un elektrolīnijām. Trase ir salāgota, lai tā nevis traucētu esošajai infrastruktūrai, bet pilnveidotu to, intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” stāsta “RB Latvija” telpiskās plānošanas eksperts Neils Balgalis.

“Rail Baltica” projektu apsprieda 15 pašvaldībās, kuras trase šķērsos. Tika iesniegti vairāk nekā 500 priekšlikumi projekta uzlabošanai, un, ņemot vērā iebildumus, Salacgrīvas un Mārupes novadiem tapa alternatīvas trases.

Pēc telpiskās plānošanas eksperta teiktā, būvniecības process tiks organizēts tā, lai satiksme netiktu traucēta, vai tiktu ierobežota pēc iespējas mazāk. Maršruts tiks izbūvēts arī esošajās trasēs un zem tām.

“Vilcienu kustība netiks apturēta, tā tiks organizēta citādāk. Protams, ir jārēķinās ar zināmiem satiksmes ierobežojumiem, taču absolūta satiksmes bloķēšana nenotiks,” stāsta Neils Balgalis.

Provizoriskais vilciena ātrums pilsētas teritorijā varētu būt ap 100 kilometriem stundā – tas ir atkarīgs no konkrētā trases posma. No Centrālās stacijas līdz lidostai būs iespējams aizbraukt aptuveni 12 minūtēs.

“Rail Baltica” izbūves laikā Latvijā tiks skarts mazāk nekā 1000 īpašumu.

“Pusgada garumā, sadarboties ar vietējiem iedzīvotājiem un lielākajām pašvaldībām, esam panākuši vienošanos par mezglu punktiem,” tā Balgalis.

Jau ziņots, ka “Rail Baltica” projekts paredz jaunas 1435 mm jeb Eiropas standarta platuma dzelzceļa līnijas izbūvi Baltijas valstīs, lai ar ātru un videi draudzīgu dzelzceļa transporta satiksmi savienotu metropoles Tallinu – Rīgu – Kauņu – Varšavu – Berlīni (un tālākā nākotnē pagarinot maršrutu līdz Venēcijai).

“Rail Baltica” trase 265 kilometru garumā stiepjas cauri Latvijai, skarot Salacgrīvas, Limbažu, Sējas, Inčukalna, Ropažu, Garkalnes, Stopiņu, Salaspils, Ķekavas, Baldones, Iecavas, Olaines, Mārupes, Bauskas novadu un Rīgas pilsētas pašvaldību teritoriju.

Atslēgas vārdi: , ,

Komentēt


© 2016 Eksports.lv · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress