Home » Jaunumi, NVS » SVF kavējas atsākt starptautiskā aizdevuma maksājumus Ukrainai

SVF kavējas atsākt starptautiskā aizdevuma maksājumus Ukrainai

Starptautiskais valūtas fonds (SVF) vēl nav nolēmis atsākt starptautiskā aizdevuma maksājumus Ukrainai, ko SVF pērn apturēja sakarā ar bažām par korupciju šajā valstī.

Starptautiskais valūtas fonds nesen piekrita sniegt finansiālu atbalstu Ukrainai un aizdot tai 1,6 miljardus ASV dolāru jeb 1,4 miljardus eiro. Summa ir daļa no aizdevuma programmas, kas tika apturēta uz astoņiem mēnešiem dēļ politiskās nestabilitātes valstī.

Tika plānots, ka līdzekļi tiks izmaksāti pēc organizācijas valdes oficiāla apstiprinājuma šā gada jūlijā, tomēr fonds aizvien kavējas, turklāt jebkāda finansējuma atjaunošana ir jāapstiprina SVF valdei, kura pārstāv fonda 189 dalībvalstis.

Kopš pērnā augusta Ukraina nav saņēmusi jaunus SVF maksājumus no 17,5 miljardu ASV dolāru lielās starptautiskā aizdevuma paketes, kura tika apstiprināta pērnajā aprīlī. SVF pārstāji uzsver, ka Ukraina ir panākusi ievērojamu progresu makroekonomiskās stabilitātes atjaunošanā. Taču valstij aizvien ir nepieciešams pievērst lielāku uzmanību cīņā pret korupciju.

Pēdējā mēneša laikā, Kijeva dubultojusi Ukrainas patērētājiem maksu par gāzi, lai apmierinātu aizdevēju prasības. Valsts ir arī paaugstinājusi tarifus par komunālajiem pakalpojumiem. Arī elektroenerģijas izmaksas ir paredzētas, lai, neskatoties uz iepriekšējiem kāpumiem, to dubultotu kopa ar gāzes un apkures cenu līdz 2017. gadam.

SVF Ukrainai kopumā plāno aizdot 15,5 miljardus eiro. Līdz šim brīdim piešķirta apmēram trešā daļa no šiem līdzekļiem, kas paredzēti ekonomikas stabilizēšanai un valdības tēriņu finansēšanai.

Foto: International Monetary Fund/ https://www.flickr.com/photos/imfphoto/ https://creativecommons.org/licenses/by-nc-nd/2.0/
Atslēgas vārdi: , ,

Komentēt


© 2016 Eksports.lv · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress