Home » Jaunumi, Latvija » ‘Rīgas dzirnavnieks’ pieņēmis pirmās ziemas kviešu ražas

‘Rīgas dzirnavnieks’ pieņēmis pirmās ziemas kviešu ražas

Graudu pārstrādes uzņēmums “Rīgas dzirnavnieks” šonedēļ pieņēmis pirmās ziemas kviešu ražas, informēja “Rīgas dzirnavnieka” valdes loceklis Žilvinas Pakeltis.
Viņš norādīja, ka tagad pieņemtas apmēram 500 tonnas agrās kviešu šķirnes graudu.

Vienlaikus Pakeltis pavēstīja, ka šogad pirmie kvieši atvesti no zemnieku saimniecības “Senči”, kas atrodas Bauskas novada Gailīšu pagastā.

“Šogad graudaugus pārsteidza atšķirīgi laikapstākļi, sākot ar labvēlīgu ziemu, sausu pavasari un noslēdzot ar slapju vasaru. Pirmo pieņemto ziemas kviešu kvalitāte vērtējama kā laba – ar augstu proteīnu, bet ar zemāku tilpummasu, kas nozīmē, ka graudu ražība var būt zemāka. Tomēr kopumā varēs vērtēt kviešus, kad būs pieņemtas vairāk graudu kravas un nokulti dažādu šķirņu ziemas un pavasara kvieši,” teica Pakeltis.

Pēc viņa teiktā, kopumā “Rīgas dzirnavnieks” plāno iegādāties līdz 150 tūkstošiem tonnu jaunās ražas graudu, koncentrējoties uz trīs kultūrām – kviešiem, rudziem un auzām. Tāpat papildu uzmanību veltīs bioloģiskajiem graudu iepirkumiem, kā arī bez augšanas regulatoriem audzētiem graudiem.

“Rīgas dzirnavniekā” pauda, ka uzņēmums pēdējo gadu laikā sācis strauju eksporta tirgu apgūšanu, un šobrīd eksportē graudaugu produktus uz vairāk nekā 30 dažādām pasaules valstīm. Pērn “Rīgas dzirnavnieks” palielināja auzu produkcijas ražošanas kapacitāti par 30%, lai nodrošinātu eksporta tirgos pieaugušo pieprasījumu pēc “Herkuless” un citiem auzu produktiem. Šogad graudu cenas saglabā dažādību, un tagad tās ir līdzīgā cenu līmenī kā pērn sezonas sākumā, saglabājot daudz lielāku cenu stabilitāti auzām.

“Rīgas dzirnavnieks” ir viens no lielākajiem graudu pārstrādātājiem Baltijā. Uzņēmums ražo un pārdod graudu pārstrādes produktus – visu veidu kviešu un rudzu miltus, miltu maisījumus, pārslas, placinātus graudus un putraimus industriālajiem patērētājiem, kā arī fasēto produkciju individuālam patēriņam ar zīmoliem “Hercogs”, “Herkuless” un “Īsta Saimniece”. 2013.gadā “Rīgas dzirnavnieka” akcijas iegādājās Lietuvas uzņēmums “Malinvest”, iegūstot izšķirošu ietekmi kompānijā.

Foto: Rob MacEwen/ https://www.flickr.com/photos/torontorob/ https://creativecommons.org/licenses/by-nc/2.0/
Atslēgas vārdi:

Komentēt


© 2016 Eksports.lv · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress