Home » Jaunumi, Krievija, Latvija » Krievija gatavojas pārorientēt visas kravas no Baltijas valstu ostām

Krievija gatavojas pārorientēt visas kravas no Baltijas valstu ostām

Visas Krievijas kravas, kas pašlaik tiek pārkrautas Baltijas valstu ostās, līdz 2020.gadam ir jāpārorientē uz Krievijas ostām, paziņojuši anonīmi avoti.

Tāds uzdevums tika apspriests sanāksmē, kuru otrdien organizēja Krievijas prezidenta Vladimira Putina īpašais pārstāvis vides aizsardzības, ekoloģijas un transporta jautājumos Sergejs Ivanovs.

Viens no anonīmajiem avotiem, kas pārzina sanāksmes saturu, atklāja, ka runa galvenokārt ir par sauso kravu pārvadājumiem.

Vienlaikus kāds cits anonīms avots atklāja, ka Krievijas valsts dzelzceļa kompānijas “Rossiskije žeļeznije dorogi” (RŽD) dots rīkojums kopā ar naftas kompānijām izstrādāt ekonomiski pievilcīgus tarifus.

Iepriekš tika vēstīts, ka Krievija līdz 2018.gadam pārtrauks naftas produktu eksportu caur Baltijas valstu ostām. To šomēnes, tiekoties ar Krievijas prezidentu Putinu, sacīja Krievijas maģistrālo naftas vadu uzņēmuma “Transneft” vadītājs Nikolajs Tokarevs.

“Ja pērn tur [Baltijas valstīs] tika pārkrauti aptuveni deviņi miljoni tonnu naftas produktu, tad šajā gadā – pieci miljoni tonnu. Līdz 2018.gadam, tuvāko gadu laikā, mēs kravu plūsmu uz Baltijas valstu rajonu samazināsim līdz nullei. Krausim savās ostās, jo ir jaudu pārpalikums,” sacīja Tokarevs.

“Atbilstoši no valdības saņemtajiem norādījumiem mēs pārorientējam kravu plūsmu no Baltijas valstu ostām – Ventspils un Rīgas – uz mūsu Baltijas jūras ostām – tās ir Ustjluga un Primorska, kā arī uz Novorosijsku,” viņš paskaidroja.

Šobrīd ir iespējama naftas produktu maģistrāles noslodze 32 miljonu tonnu līmenī, sacīja “Transneft” vadītājs. “Tas notiks Primorskas virzienā – piegādāsim līdz 25 miljoniem tonnu dīzeļdegvielas – un Novorosijskas virzienā no Volgogradas rūpnīcas un Krasnodaras novada NPZ grupas,” piebilda Tokarevs.

“Transneft” vadītājs sacīja, ka 2016.gadā uzņēmums plāno palielināt naftas transportēšanu pa maģistrālajiem naftas vadiem.

Foto: Gatis Gribusts/ https://www.flickr.com/photos/gatiuss/ https://creativecommons.org/licenses/by-nc/2.0/
Atslēgas vārdi: , ,

Komentēt


© 2016 Eksports.lv · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress