Home » Eiropa, Jaunumi, Krievija » Krievija neplāno pilnībā atcelt Turcijas produktu importa aizliegumu

Krievija neplāno pilnībā atcelt Turcijas produktu importa aizliegumu

Turcijas un Krievijas savstarpējām attiecībām uzlabojoties, Krievija pakāpeniski sākusi atcelt valstij noteiktos ekonomiskos ierobežojumus. Neraugoties uz izlīgumu, Krievija neplāno pavisam atcelt ierobežojumus attiecībā uz Turcijas pārtikas produktu importu.

Krievijas pārtikas uzraudzības dienests “Rosseļhoznadzor” paziņojis, ka negatavojas atcelt Turcijas pārtikas produktu importa aizliegumu, īpaši attiecībā uz tomātiem, gurķiem, āboliem, bumbieriem, tītara un vistas gaļu, vēsta Krievijas laikraksts “Izvestija”.

Visi šie pārtikas produkti tiek ražoti arī Krievijā, un, ja ierobežojumi piegādēm no Turcijas tiks atcelti, tas varētu izsaukt nopietnu vietējo ražotāju streiku.

Saskaņā ar laikraksta avotiem, “Rosseļhoznadzor” izvēli ietekmējis Turcijas lēmums, kas paredz palielināt muitas nodokļus Krievijas kviešiem, kukurūzai un saulespuķu eļļai.

“Mēs uzskatām, ka jautājums par pilnīgu vai daļēju Turcijas augļu un dārzeņu ierobežojumu atcelšanu jāapspriež kopā ar Turcijas pusi, kura arī ir ierobežojusi Krievijas produktu importu,” laikrakstam pauda Krievijas Lauksaimniecības ministrijas pārstāvis.

Turcija gan vēlas, lai Krievija pēc iespējas ātrāk atceltu valstij noteikto pārtikas embargo, valstu attiecībām uzlabojoties, paziņoja Turcijas prezidents Redžeps Tajjips Erdogans.

Šī mēneša sākumā, 10. martā, Maskavā notika Krievijas un Turcijas augsta līmeņa sadarbības padome, kurā Edrgoans tikās ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu. Svētdien Erdogans paziņoja, ka sagaida, ka Krievija paātrinās pārtikas embargo atcelšanas procesu.

“Mēs esam paziņojusi savu vēlmi, lai tiktu atcelti visi mūsu eksporta ierobežojumi. Joprojām nav sasniegta tāda stadija, kādu mēs vēlētos šajā jautājumā. Tāpēc mēs šobrīd koncentrējāmies uz jautājumu par dārzeņu un augļu eksportu,” paziņoja Erdogans, komentējot šīs nedēļas Krievijas un Turcijas augsta līmeņa sadarbības padomes tikšanos.

2016. gadā jūnijā pēc Turcijas atvainošanās par incidentu, kurā Turcijas gaisa spēki notrieca Krievijas lidmašīnu, sākās abu valstu samierināšanas process. Oktobrī Krievijas prezidents Vladimirs Putins un Turcija prezidents Redžeps Tajjips Erdogans savā tikšanās laikā apsprieda vairākus ekonomiskos jautājumus un kopīgos projektus, tai skaitā atomelektrostacijas un Turkish Stream būvniecību, kā arī Turcijas importa atsākšanu.

Kā zināms, Krievija noteica pārtikas embargo aizliegumu, kas attiecas uz tādiem Turcijas produktiem kā tomāti, gurķi, ziedkāposti, brokoļi, sīpoli, vīnogas, apelsīni, mandarīni, āboli, bumbieri, aprikozes, persiki un nektarīni, plūmes, meža zemenes un zemenes, kā arī saldētiem mājputnu produktiem, svaigām krustnagliņām un sāli.

Foto: Mike Mozart/ https://www.flickr.com/photos/jeepersmedia/ https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/
Atslēgas vārdi: ,

Komentēt


© 2016 Eksports.lv · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress