Home » Jaunumi, Latvija » Latvijā atkal vērojams piena iepirkuma cenu kritums

Latvijā atkal vērojams piena iepirkuma cenu kritums

Latvijā no jauna vērojams piena iepirkuma cenu kritums. Par pienu ražotāji Latvijā saņem cenu, kas ir zemāka par vidējo piena iepirkuma cenu Eiropas Savienībā (ES). Latvijā iepirkuma cena noslīdējusi zem 30 eiro centiem par litru piena.

Kā intervijā Latvijas Radio atzina Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) vadītājs Mārtiņš Cimermanis, vēl šā gada sākumā Latvijas un visu Baltijas valstu piena ražotājiem par pienu maksāts aptuveni tikpat, cik vidēji ES. Taču tagad zemnieki atkal ir saņēmuši paziņojumus no piena pārstrādes uzņēmumiem par piena cenas samazināšanu.

“Atkal ir ieslēgušās tradicionālās šūpoles piena tirgū, un piena iepirkuma cena atkal piedzīvo lejupslīdi, ” pauda Cimermanis, norādot, ka pašlaik lauksaimniekiem par pienu tiek maksāti vidēji 29,5 eiro centi par litru.

“Tā nav katastrofāla cena, bet, ja mēs esam ES zemnieki un konkurējam vienā tirgū, tad cenai vajadzētu būt ap 32 centiem,” teica Cimermanis.

Viņš gan nespēja izskaidrot, kāpēc no jauna vērojama piena iepirkuma cenu lejupslīde, jo situācija globālajā tirgū ir stabila.

Jau ziņots, pērn vidējā piena iepirkuma cena aprīlī bija 19,5 eiro centi par litru piena, un maijā piena iepirkuma cenu kritums turpinājās par vienu diviem eiro centiem. Vēlāk situācija būtiski uzlabojās. Pēdējā pusgada laikā Krievija, Meksika un Ķīna ievērojami palielinājušas piena produktu importu, tā izraisot piena iepirkuma cenu krasu pieaugumu

Foto: Zigmārs Reinholds/ https://www.flickr.com/photos/zigarsre/ https://creativecommons.org/licenses/by-nc-nd/2.0/
Atslēgas vārdi: ,

Komentēt


© 2016 Eksports.lv · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress