Home » Eiropa, Jaunumi » Uzņēmēji: Lielbritānijai jāpaliek Eiropas muitas savienībā

Uzņēmēji: Lielbritānijai jāpaliek Eiropas muitas savienībā

Britu uzņēmējus arvien vairāk uztrauc Lielbritānijas izstāšanās no Eiropas Savienības (ES). Britu rūpnieku konfederācijas pārstāvji aicinājuši premjerministri Terēzu Meju nodrošināt, ka Apvienotā Karaliste paliek ES muitas savienībā arī pēc “Brexit”.

Lielbritānijas uzņēmumi novērtē pašreizējās brīvās tirdzniecības priekšrocības un aicinājuši steidzami rīkot “Brexit” sarunas, lai sniegtu skaidrību uzņēmumiem, kuriem nelabvēlīga rezultāta ietvaros būtu jāmeklē alternatīvas, tai skaitā jāapsver darbavietu pārvietošana un investīciju ieguldīšana ārzonu uzņēmumos.

Britu valdība paziņojusi, ka “Brexit” sarunas jau ir guvušas labus panākumus, panākot vienošanos par dažādiem jautājumiem, piemēram, pilsoņu tiesībām un finanšu norēķiniem, un ir pārliecināta, ka varētu vienoties arī par atsevišķu tirdzniecības darījumu.

Britu rūpnieku konfederācijas pārstāvji aicinājuši saglabāt Lielbritānijas vietu Eiropas Savienības muitas savienībā pēc “Brexit”, norādot, ka dalība bloka muitas savienībā 40 gadu laikā devusi lielu pozitīvu ekonomisku efektu. Pretējā gadījumā daudzas firmas neatgriežami cietīs.

Britu premjere nav komentējusi šīs rūpnieku prasības, bet jau iepriekš ir paudusi atbalstu ciešai ekonomiskai sadarbībai. Vienlaikus viņa nedēļas nogalē atkārtoti noraidīja iespēju rīkot vēl vienu referendumu par Lielbritānijas dalību Eiropas Savienībā.

Kā zināms, 52% britu iedzīvotāju referendumā nobalsoja par Apvienotās Karalistes izstāšanos no Eiropas Savienības. Valdība oficiālo pieteikumu par aiziešanu no ES iesniedza pērn martā.

Lai gan „Brexit” gala termiņš ir 2019. gada pavasaris, uzņēmēji satraucas par lēno procesa virzību un to, ka diskusijas par to, kāda būs abu pušu nākotnes sadarbība, arvien nav sākušās.

Foto: Ferruccio Zanone
Atslēgas vārdi: ,

Komentēt


© 2016 Eksports.lv · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress