Home » Jaunumi, Krievija, NVS » Krievija aizliedz piena importu no Baltkrievijas

Krievija aizliedz piena importu no Baltkrievijas

Krievijas patērētāju tiesību aizsardzības dienests “Rospotrebnadzor” noteicis importa aizliegumu Baltkrievijas pienam. Ierobežojumi stāsies spēkā no 26. februāra.

Ierobežojumi attiecas uz sauso pienu, sauso krējumu, sūkalām un piena koncentrātu.

Iepriekš dienests paziņoja par aizliegumu piegādāt piena produktus un gaļu no dažiem Baltkrievijas uzņēmumiem. Šādu lēmumu birojs paskaidroja ar produktos atrodamajām baktērijām un kaitīgajām vielām.

2017. gada februārī Krievija ierobežojusi arī Baltkrievijas liellopu gaļas importu, bet pavisam nesen “Rospotrebnadzor” noteicis importa aizliegumu Baltkrievijas āboliem, norādot, ka uz dienesta pārbaudes rezultātiem, kas liecina, ka 37% no tiem patiesībā nāk no Polijas.

Nedeklarētais tirdzniecības karš starp Krieviju un Baltkrieviju ilgst vairāk nekā gadu. Maskavai ir aizdomas, ka virkne Baltkrievijas produktu nāk no citam valstīm, kurām uzlikts pārtikas embargo.

Jau vēstīts, ka Krievija paziņoja par pārtikas embargo Rietumvalstīm, tādējādi atriebjoties par virkni ASV un Eiropas Savienības (ES) sankcijām par Maskavu sakarā ar tās lomu Ukrainas konfliktā.

Neskatoties uz vairākiem mēģinājumiem, Krievijai nav pilnībā izdevies aizstāt importa pārtikas produktus, kas aizliegti saskaņā ar embargo, lai gan sākotnējais plāns bija veicināt importu no Dienvidamerikas un Āzijas.

Krievijas prezidents Vladimirs Putins šogad parakstījis dekrētu, kas paredz pagarināt pārtikas embargo līdz 2018. gada augustam, tādējādi ierobežojot liellopu gaļas, cūkgaļas, putnu gaļas, piena un zivju produktu, augļu un dārzeņu importu no Rietumvalstīm.

Foto: oatsy40/ https://www.flickr.com/photos/oatsy40/ https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

Komentēt


© 2016 Eksports.lv · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress