Home » Latvija » Latvijas iedzīvotāji gatavi strādāt vakaros un brīvdienās, kā arī par zemu atalgojumu

Latvijas iedzīvotāji gatavi strādāt vakaros un brīvdienās, kā arī par zemu atalgojumu

Trešdaļa jeb 34% iedzīvotāju darba portāla “CVMarket.lv” veiktajā aptaujā atzinuši, ka karjeras dēļ gatavi upurēt savu brīvo laiku. Viņi pieļauj, ka savam darba devējam būtu sasniedzami gan darba dienu vakaros, gan brīvdienās. Savukārt 29% respondentu būtu ar mieru saņemt zemāku atalgojumu savas karjeras sākumā.

Starp tiem, kuri karjeras vārdā piekristu zemākam atalgojumam, pārsvarā ir cilvēki savas karjeras sākuma posmā, kuru darba pieredzei nepārsniedz piecus gadus. Ar mazāku atalgojumu biežāk gatavi samierināties cilvēki reģionos. Tajā pašā laikā to gatavi darīt arī cilvēki, kam ir augstākā izglītība un darba pieredze, kas pārsniedz piecu gadu slieksni. Taču, jāatzīst, ka tādu cilvēku skaits ir krietni mazāks.

Kristaps Kolosovs, darba portāla “CVMarket.lv” personāla atlases vadītājs: “Pagājušā gadsimta pēdējā desmitgade un, īpaši, šā gadsimta sākums, darba tirgū nereti tiek dēvēts par kapitālisma atgriešanās laikmetu. Jāsaka, ka šis laiks ir mainījis sabiedrības vērtības kopumā. Ja agrāk – darbinieki centās sevi nemitīgi parādīt, nereti strādājot desmit un vairāk stundas dienā, tad tagad lielākā darba devēju ir mierā ar to, ka darbinieki strādā līdz brīdim, kad darbs ir pabeigts. Nav svarīgi, vai tas prasa piecas vai desmit stundas. Galvenais – lai lai tiktu panākts rezultāts. Savukārt darbinieka gatavība sākuma posmā strādāt par zemāku atalgojumu, saistāma ar to, ka darbinieks pats apzinās, ka uzsākot darbu, darba devējs viņā investē. Gan apmācot, gan rēķinoties, ka ir vajadzīgs laiks, lai darba vidē iejustos.”

Saskaņā ar aptaujas datiem, 11% no aptaujas dalībniekiem ir gatavi plūkt karjeras laurus uz kolēģu rēķina. Upurēt citu vajadzības, lai sasniegtu sev vēlamo rezultātu, lielākā mēra gatavas sievietes. Savukārt, 9% aptaujāto, lai ilgtermiņā sasniegtu panākumus profesionālajā jomā, gatavi nedoties atvaļinājumos pat vairākus gadus pēc kārtas. Lielākā daļa no šīs atbildes sniedzējiem strādā apkalpojošajās sfēras, tostarp, pārdošanā un celtniecībā.

5% aptaujāto atzina, ka darba un karjeras dēļ būtu gatavi ziedot savu privāto dzīvi. Savukārt 8% respondenti atklāja, ka viņi, lai sasniegtu panākumus profesionālajā jomā, gatavi riskēt ar savu fizisko vai garīgo veselību.

“Apskatot pārējos aptaujā iegūtos rezultātus, var secināt, ka karjerai un darbam ir ārkārtīgi liela loma mūsu dzīvē. Vienā vai citā formā, liela daļa no mums gatava ziedot daļu savas dzīves, lai gūtu panākumus darbā. Vai par to aizdomājušies arī darba devēji? Ir svarīgi, lai dzīve un darbs nemitīgi ir balansā. To līdzsvarojot, ieguvēji būs visi – darbinieki būs laimīgāki un motivētāki strādāt. Ir svarīgi atrast darbu, ko mīli. Censties ik pa laikam atcerēties par dzīves prioritāšu līdzsvaru,” aicina Kristaps Kolosovs.

Aptaujā kopumā piedalījās 866 Latvijas iedzīvotāji vidēji vecumā no 20 līdz 55 gadiem.

Foto: Pixabay

Komentēt


© 2016 Eksports.lv · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress