Home » Āzija, Jaunumi, NVS » Tramps atcels sankcijas pret Turciju

Tramps atcels sankcijas pret Turciju

ASV prezidents Donalds Tramps sola atcelt Turcijai noteiktās sankcijas pēc Ankaras apsolījuma ievērot ugunspārtraukšanas režīmu “drošajā zonā” Sīrijas ziemeļaustrumos.

“Mēs esam paveikuši lielisku darbu viņiem visiem un tagad mēs dodamies prom,” sacīja Tramps.

Viņš norādīja, ka Turcija ir apturējusi iebrukumu Sīrijas ziemeļos un piekritusi ievērot pastāvīgu pamiera režīmu. Tāpēc sankcijas tiks atceltas, ja vien nenotiks kāds ārkārtējs pavērsiens.

Tajā pašā laikā Tramps brīdināja, ka nākotnē varētu atkārtoti piemērot ievedmuitas tarifus tēraudam un citām precēm, ja Ankara nepildīs savas saistības. Turcijai arī jānodrošina, lai teroristu grupējums “Daīš” jeb “Islāma valsts” neatgūst savas pozīcijas reģionā.

Kā zināms, Vašingtona piemēroja sankcijas Turcijai pēc tās iebrukuma Sīrijas ziemeļu daļā šā gada oktobra pirmajā pusē. Sankciju ietvaros tiks atjaunoti 50% ievedmuitas tarifi Turcijas tērauda produkcijai.

Kā zināms, Tramps maijā pazemināja šo tarifu līdz 25%, pielāgojoties tarifiem, ko Tramps bija piemērojis citiem ASV tirdzniecības partneriem, tai skaitā Eiropas Savienībai (ES).

Foto: Gage Skidmore/ https://www.flickr.com/photos/gageskidmore/ https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.

Komentēt


© 2016 Eksports.lv · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress