Home » Jaunumi, Latvija » Ražotāju cenu līmenis rūpniecībā novembrī palielinājās par 0,4%

Ražotāju cenu līmenis rūpniecībā novembrī palielinājās par 0,4%

Šī gada novembrī, salīdzinot ar oktobri, ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā palielinājās par 0,4 %, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati.

Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenu līmenis palielinājās par 0,4 %, eksportētajai produkcijai – par 0,3 %. Eksportam uz eirozonas valstīm ražotāju cenu līmenis palielinājās par 0,5 %, eksportam uz ārpus eirozonas valstīm pieauga par 0,2 %.

Paaugstinoša ietekme bija cenu pieaugumam koksnes, koka un korķa izstrādājumu ražošanā, izņemot mēbeles. Pazeminoša ietekme bija cenu samazinājumam automobiļu, piekabju un puspiekabju ražošanā, dzērienu ražošanā, kā arī farmaceitisko pamatvielu un farmaceitisko preparātu ražošanā.

Šī gada novembrī, salīdzinot ar 2019. gada novembri, vidējais ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā ir samazinājies par 0,9 %. Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenu līmenis ir samazinājies par 2,1 %, savukārt eksportētajai produkcijai palielinājies par 0,2 %. Eksportam uz eirozonas valstīm cenas ir pieaugušas par 0,5 %, eksportam uz ārpus eirozonas valstīm saglabājušās nemainīgas.

Būtiskākā ietekme bija cenu samazinājumam elektroenerģijā, gāzes apgādē, siltumapgādē un gaisa kondicionēšanā. Paaugstinošā ietekme bija cenu pieaugumam koksnes, koka un korķa izstrādājumu ražošanā, izņemot mēbeles.

Komentēt


© 2016 Eksports.lv · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress