Home » Jaunumi, Latvija » Ražotāju cenu līmenis rūpniecībā martā palielinājās par 1,4 %

Ražotāju cenu līmenis rūpniecībā martā palielinājās par 1,4 %

2021. gada martā, salīdzinot ar februāri, ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā palielinājās par 1,4 %, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati. Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenu līmenis palielinājās par 0,7 %, eksportētajai produkcijai – par 2,0 %. Eksportam uz eirozonas valstīm ražotāju cenu līmenis pieauga par 1,5 %, eksportam uz ārpus eirozonas valstīm – par 2,4 %.

Paaugstinoša ietekme bija cenu pieaugumam koksnes, koka un korķa izstrādājumu ražošanā, izņemot mēbeles, kā arī atsevišķu pārtikas produktu ražošanā. Pazeminoša ietekme bija cenu samazinājumam elektroenerģijas tirdzniecībā un sadalē.

2021. gada martā, salīdzinot ar 2020. gada martu, vidējais ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā ir palielinājies par 3,4 %. Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenu līmenis ir palielinājies par 1,2 %, eksportētajai produkcijai – par 5,5 %. Eksportam uz eirozonas valstīm cenas ir pieaugušas par 4,4 %, eksportam uz ārpus eirozonas valstīm – par 6,4 %.

Būtiskākā ietekme bija cenu pieaugumam koksnes, koka un korķa izstrādājumu ražošanā, izņemot mēbeles. Pazeminošā ietekme bija cenu kritumam gāzes apgādē, siltumapgādē, kā arī atsevišķu pārtikas produktu ražošanā.

Komentēt


© 2016 Eksports.lv · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress