Home » Jaunumi, Latvija » Virzienā no Baltkrievijas kravu apjomi varētu samazināties

Virzienā no Baltkrievijas kravu apjomi varētu samazināties

Latvijas valdības lēmums ierobežot aviosatiksmi ar Baltkrieviju varētu rezultāties ar mazākām kravām, šorīt intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP).

Reaģējot uz Baltkrievijas varas iestāžu rīcību, pārtverot un piespiedu kārtā nosēdinot Minskas lidostā Eiropas Savienības aviokompānijas “Ryanair” civilo pasažieru gaisa kuģi, izvērtējot aviācijas drošības iestāžu rīcībā esošo informāciju un atsaucoties Ārlietu ministrijas iniciatīvai, Latvijas valdība noteica ierobežojumus Baltkrievijā reģistrētiem aviopārvadātājiem izsniegt lidojumu atļaujas un līdz ar to ielidot Latvijas gaisa telpā un izmantot Latvijas lidostas. Tāpat Latvijas gaisa kuģiem tiek ierobežotas tiesības izmantot Baltkrievijas gaisa telpu un lidostas.

“Gadījums ar “Ryanair” lidmašīnu bija ļoti nopietns incidents aviācijas vēsturē. Tas nevarēja palikt bez atbildes reakcijas. Mūsu aviokompānija “airBaltic” jau svētdien aplidoja Baltkrievijas gaisa telpu,” sacīja Linkaits.

“Valdība pieņēma lēmumus, lai apliecinātu, ka neviena lidmašīna, kas paceļas no Rīgas lidostas, nenonāks Baltkrievijas gaisa telpā un cilvēki nebūs pakļauti nekādām briesmām. Kādas būs reakcijas no Baltkrievijas puses, grūti pateikt. Šis režīms ir neprognozējams,” turpināja ministrs.

Pēc viņa teiktā, pēdējos gados atkarība no tranzīta Latvijā ir mazinājusies gan ekonomisku, gan ģeopolitisku apstākļu dēļ: “Esam rēķinājušies, ka virzienā no Baltkrievijas kravu apjomi varētu samazināties, ņemot vērā šī režīma darbību un sankcijas.”

Arī Latvijas vēstnieks Einārs Semanis, kuram nedēļas sākumā bija jāpamet Baltkrievija, pauda, ka ieviešot jaunas ekonomiskās sankcijas pret Baltkrieviju, tās visvairāk izjutīs tranzīta un loģistikas joma.

Foto: Valsts kanceleja

Komentēt


© 2016 Eksports.lv · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress