Home » Jaunumi, Latvija » Ražotāju cenu līmenis rūpniecībā janvārī palielinājās par 2,5 %

Ražotāju cenu līmenis rūpniecībā janvārī palielinājās par 2,5 %

2022. gada janvārī, salīdzinot ar 2021. gada decembri, ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā palielinājās par 2,5 %, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenu līmenis palielinājās par 3,4 %, eksportētajai produkcijai – par 1,7 %. Eksportam uz eirozonas valstīm ražotāju cenu līmenis palielinājās par 1,4 %, eksportam uz ārpus eirozonas valstīm – par 2,0 %.

Paaugstinoša ietekme bija cenu pieaugumam gāzes apgādē, elektroenerģijas ražošanā un siltumapgādē; atkritumu savākšanā, apstrādē un izvietošanā, kā arī atsevišķu pārtikas produktu ražošanā.

2022. gada janvārī, salīdzinot ar 2021. gada janvāri, vidējais ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā ir palielinājies par 27,0 %. Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenu līmenis ir palielinājies par 34,6 %, eksportētajai produkcijai – par 20,5 %. Eksportam uz eirozonas valstīm cenas ir pieaugušas par 23,9 %, eksportam uz ārpus eirozonas valstīm – par 17,6 %.

Ražotāju cenu līmeni visvairāk ietekmēja cenu pieaugums elektroenerģijā, gāzes apgādē, siltumapgādē un gaisa kondicionēšanā; koksnes, koka un korķa izstrādājumu (izņemot mēbeles) ražošanā; pārtikas produktu ražošanā, kā arī atkritumu savākšanā, apstrādē un izvietošanā, materiālu pārstrādē.

Komentēt


© 2016 Eksports.lv · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress