Home » Jaunumi, NVS » Latvijas – Kazahstānas Lietišķās sadarbības padomes dalībnieki tiekas Astanā

Latvijas – Kazahstānas Lietišķās sadarbības padomes dalībnieki tiekas Astanā

17.janvārī Astanā notika Latvijas – Kazahstānas Lietišķās sadarbības padomes (turpmāk – Padome) sanāksme, kurā piedalījās Latvijas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Kazahstānā Juris Maklakovs, Latvijas Satiksmes ministrijas un darba devēju delegācijas. Sanāksmes laikā dalībnieki apsprieda transporta, tranzīta un loģistikas politikas jautājumus, sadarbību izglītības un zinātnes, elektroenerģētikas un aviācijas jomās, kā arī vienojās par priekšlikumiem nākamajai starpvaldību komisijas sēdei.

Tikšanās Astanā tika organizēta ar LR Ārlietu ministrijas un Latvijas Darba devēju konfederācijas atbalstu. Delegāciju vadīja VAS „Latvijas Dzelzceļš” prezidents, LDDK viceprezidents, Padomes līdzpriekšsēdētājs Uģis Magonis. Latvijas delegācijas sastāvā ietilpa arī Saeimas priekšsēdētāja biedrs Andrejs Klementjevs un Satiksmes ministrijas valsts sekretāra vietnieks Uldis Reimanis, kurš piedalījās divpusējās tikšanās ar Kazahstānas transporta un komunikācijas viceministru Azatu Bekturovu.

Kazahstānas delegācijas sastāvā ietilpa valdības un darba devēju pārstāvji no tranzīta, izglītības un tirdzniecības nozarēm, bet sanāksmi no Kazahstānas puses vadīja Padomes līdzpriekšsēdētājs A/S „Казахстан Темiр Жолы” (Kazahstānas dzelzceļš) prezidents Askars Mamins.

Pārrunu un Padomes sanāksmes laikā Latvijas puse ar Kazahstānas kolēģiem apsprieda Latviju un Kazahstānas tranzīta pārvadājumu intensifikācijas perspektīvas, izvērtēja kravu no Ķīnas piesaistīšanas iespējas. U.Magonis norādīja, ka Kazahstāna ir viens no stratēģiski nozīmīgākajiem Latvijas dzelzceļa sadarbības partneriem dzelzceļa kravu pārvadājumos. „Mēs esam gandarīti, ka šī sadarbība ik gadu uzlabojas, ko pierāda arvien pieaugošais konteinerkravu apjoms virzienā uz un caru Kazahstānu. Ceram, ka mums izdosies vēl vairāk attīstīt kravu pārvadājumus uz un caur Kazahstānu, kas būtu izdevīgi abām valstīm”, skaidro U.Magonis.

A.Mamins uzsvēra, ka Kazahstāna uzskata Latviju par stratēģisku tirgu eksporta produkcijas realizācijai. Aviācijas jomā puses vienojās par nepieciešamību 2013.–2014.gadu laikā atjaunot tiešo reisu Rīga – Almati. Izglītības jomā tika apspriests jautājums par Latvijas – Kazahstānas augstskolu ciešāku sadarbību. Tika panākta vienošanos sagatavot priekšlikumus Latvijas – Kazahstānas Starpvaldību komisijas 4.sēdei, kas ir plānota šī gada aprīlī, Astanā.

Papildus informācija:
Latvijas – Kazahstānas Lietišķās sadarbības padome ir izveidota 2010.gadā, balstoties uz LDDK un Kazahstānas Republikas Darba devēju konfederācijas parakstītā Sadarbības līguma pamata. Sadarbības līgums paredz darba devēju organizāciju ciešāku sadarbību un abu valstu ekonomisko attiecību veicināšanu.

Viena no LDDK prioritātēm ir Latvijas ārējo ekonomisko attiecību stiprināšana ar citām valstīm, veidojot ekonomiskās sadarbības padomes. LDDK pēdējo gadu laikā ir bijusi iniciators apvienoto ekonomisko sadarbības padomju veidošanai ar Krievijas, Ukrainas, Baltkrievijas, Kazahstānas, Azerbaidžānas Darba devēju organizācijām.

Avots: LDDK

Komentēt


© 2016 Eksports.lv · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress