Home » Jaunumi, Latvija » Latvijas piens gatavojas dubultot eksporta apjomus

Latvijas piens gatavojas dubultot eksporta apjomus

piensUzņēmums ”Latvijas piens”, kas apvieno vairāk nekā 600 Latvijas piensaimnieku, 2013. gadā dubultojis savu tirgus daļu Latvijā, kā arī palielinājis eksporta apjomu. Jelgavā bāzētais uzņēmums 2014. gadā plāno eksporta apjomus dubultot.

Kā izteicās “Latvijas piena” valdes priekšsēdētājs Raimonds Freimanis, pagājušā gada laikā uzņēmums ir ieņēmis stabilu pozīciju Latvijas tirgū, kā arī ir gatavs palielināt eksporta tirgu. Viņš arī informēja, ka uzņēmuma pieaugusi pārliecība par savu produktu konkurētspēju gan vietējā, gan ārvalstu tirgos, turklāt ”Latvijas piena” produkti 2013. gadā saņēma dažādas godalgas starptautiskos siera konkursos.

”Latvijas piens” ražo sieru un industriālos produktus: vājpiena koncentrātu un krējumu, tie galvenokārt nonākt ārzemju tirgū. 90% ”Latvijas piens” saražotās produkcijas tiek eksportēta. Lielākie eksporta tirgi ir Lietuva, Igaunija, Ukraina, Vācija, Slovākija, Čehija, Polija un Lielbritānija.

“Latvijas piens” darbību sāka 2012. gada jūnija beigās. Tā dibinātāji ir piensaimnieku kooperatīvi “Trikāta KS”, “Dzēse” un “Piena partneri KS”, kas apvieno 600 zemnieku saimniecības visā Latvijā.

Komentēt


© 2016 Eksports.lv · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress