Home » Jaunumi, Krievija » Baltkrievijas eksports uz Krieviju palielinājies par 50%

Baltkrievijas eksports uz Krieviju palielinājies par 50%

3743944385_2cea5579a6_z

Krievijas laikraksts vēsta, ka Krievijas veikalos tiek pārdotas garneles, uz kurām ražošanas valsts norādīta Baltkrievija (uz kuru Krievijas ieviestais embargo neattiecas), taču patiesībā produkts tur ir tikai apstrādāts.

Viens no lielākajiem zivju produkciju ražotājiem Baltkrievijā šo informāciju apstiprināja un pauda, ka viņi garneles iepērk ārvalstīs, bet valstī veic tikai apstrādi, piemēram, tās vāra.Ja tā, uzņēmumam ir tiesības uz etiķetes norādīt, ka produkts ir ražots Baltkrievijā, taču, ja uz etiķetes kā izcelsmes valsts ir norādīta Baltkrievija, tas ir nepatiesi, jo aukstūdens garneles uzņēmums iepērk no Kanādas, Islandes, Norvēģijas un Dānijas, bet siltūdens no Ķīnas, Vjetnamas un Indijas.

Laikraksta “Komsomoļskaja pravda” reportieris ievēroja, ka uz Smoļensku no Baltkrievijas ar vilcienu daudzi cilvēki ved nelegālās produkcijas preces, sakot, ka Krievijā ir krasi cēlušās pārtikas cenas.

Baltkrievijas eksporta apjomi sankciju ietekmē ir palielinājušies par 40-50%. Arī valsts prezidents Aleksandrs Lukašenko aicināja Baltkrievijas produktu ražotājus izmantot izdevību un paplašināt produktu eksportu uz Krieviju.

Lukašenko pauda, ka Krievija esot slēgusi savu tirgu, un arī Baltkrievija neuzņemas saistības iekšējā tirgū. Uzņēmumi valstī var ievest sev produkciju no jebkuras vietas pasaulē un var arī preces pārstrādāt un pārdot, tikai viss esot jāsaskaņo ar Krieviju, lai nerastos pārpratumi.

Komentēt


© 2016 Eksports.lv · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress