Home » Jaunumi, Latvija » LPUF skaidro zīmola “Bordo karotīte” nozīmi

LPUF skaidro zīmola “Bordo karotīte” nozīmi

3831877776_95e26d877d_zPapildus kvalitātes apliecinājuma zīme ”Bordo karotīte” tiek piešķirta Latvijā esošiem pārtikas uzņēmumiem, kuri ražo augstas kvalitātes produktus, skaidro Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācijas (LPUF) vadītāja Ināra Šure, atbildot uz biedrības “Zemnieku saeima” pārstāves Mairas Dzelzkalējas izteikumiem, ka ”Bordo karotīte” neatbalsta pašmāju ražoto produkciju, bet gan citu valstu izejvielas.

Šure skaidro, ka pašlaik Latvijā pārtikas ražotājiem trūkst vietējo izejvielu, tāpēc nākas iepirkt citu valstu izejvielas. Turklāt daudzas no tām Latvijā nemaz neaudzē, kas noved pie nepieciešamības tās importēt no citām valstīm. Kā svarīgs aspekts tiek minēts arī zemnieku nespēja piegādāt attiecīgo apjomu atbilstošajā kvalitātē.

Tie uzņēmumi, kuriem tiek pārmests tas, ka tie izmantoto citu valstu izejvielas, nodrošina Latvijas iedzīvotājus ar darba vietām, maksā nodokļus, kā arī veicina Latvijas eksportu, norāda Šure, piebilstot, ka zīmola “Bordo karotīte” mērķis ir veicināt kvalitatīvas vietējās izcelsmes pārtikas pieejamību tirgū un pārtikas produktu ražošanas atbalstīšanu.

Jau ziņojām, ka „Zemnieku saeima” priekšsēdētāja vietniece Maira Dzelzkalēja norādījusi, ka valdības ieviestā papildus kvalitātes apliecinājuma zīme ”Bordo karotīte” neatbalsta pašmāju ražoto produkciju, bet gan citu valstu izejvielas.

Šī iemesla dēļ Dzelzkalēja aicinājusi neatbalstīt “Bordo karotīti”, norādot, ka pērkot „Bordo karotītes” produktus, pircējs vairāk atbalstīs Polijas un Turcijas zemniekus, nevis vietējos.

Laikā, kad valdība lēma par atbalsta pasākumiem Krievijas tirdzniecības embargo skartajiem Latvijas uzņēmumiem, piešķirot viņiem tā sauktās “nodokļu brīvdienas” un papildus piecus miljonus eiro alternatīva tirgus apzināšanai, tika pieņemts lēmums arī par papildus kvalitātes apliecinājumiem produktiem, ieviešot Latvijas pārtikas kvalitātes zīmi «Bordo karotīte».

Komentēt


© 2016 Eksports.lv · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress