Home » Jaunumi, Latvija » Lauksaimniekiem palielina kredītu garantiju apmēru

Lauksaimniekiem palielina kredītu garantiju apmēru

69958508_d4ddefe3a2_z (1)

Otrdien, 23. septembrī, valdība atbalstīja Zemkopības ministrijas sagatavotos grozījumus noteikumos, kas nosaka lauksaimniecības un lauku attīstības kredītu garantēšanas kārtību. Izmaiņas noteikumos izstrādātas, lai sniegtu atbalstu uzņēmumiem, kas nodarbojas ar primāro lauksaimniecības produktu ražošanu, jo īpaši tiem, kuri eksportēja produkciju uz Krievijas Federāciju, informē Zemkopības ministrija.

Izmaiņas noteikumos paredz palielināt spēkā esošo kredītu garantiju apmēru lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvajām sabiedrībām, maziem un vidējiem uzņēmumiem, kas nodarbojas ar primāro lauksaimniecības produktu ražošanu. Kredītu garantiju apmērs tiek palielināts, lai nodrošinātu uzņēmumu efektīvāku sadarbību ar bankām sarunās par kredītu pamatsummas atmaksas atlikšanu, jo īpaši tiem lauksaimniecības produkcijas primārajiem ražotājiem, kuri eksportēja produkciju uz Krievijas Federāciju.

Tāpat noteikumi papildināti ar iespēju kredītu garantijas saņemt galvinieka sniegtam galvojumam par biedrību, kas Lauku atbalsta dienestā pieteikusies atbalstam Kopējās lauksaimniecības politikas īstenošanas pasākumos. Turpmāk arī biedrības varēs saņemt kredītu garantijas galvinieka sniegtam galvojumam lauksaimniecības produktu informācijas un veicināšanas pasākumiem.

Lauksaimniecības un lauku attīstības kredītu garantēšanas kārtība nosaka, ka garantijas tiks piešķirtas kredīta ņēmējam tikai par kredītiestādes, krājaizdevu sabiedrības vai Valsts akciju sabiedrības „Latvijas Attīstības finanšu institūcija Altum” finanšu līdzekļiem piešķirtiem kredītiem.

Izmaiņas noteikumos stāsies spēkā pēc to publicēšanas oficiālā izdevuma „Latvijas Vēstnesis” mājaslapā www.vestnesis.lv.

Komentēt


© 2016 Eksports.lv · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress